Skocz do zawartości

Niewygodne watki?


Gość marks

Rekomendowane odpowiedzi

Czyzby Pan Bocian ulegl perswazji slownej doszukujacego sie wszedzie akcentow narodowosciowych niejakiego pasta wycinajac watek SS rusza do nieba"?

Poprosze zatem o chociaz jeden argument przemawiajacy za racjonalnoscia takiego dzialania.

Tylko bedze wdzieczny za porzecenie ogolnikow oraz nie kierowanie sie subiektywizmem w odbiorze tego tekstu (w koncu forum zostalo po to stworzone by scieraly sie na nim rozne poglady, a nie dominowaly jedynie slusznej" grupki osob dyktujacych co mozna a kogo i co nalezy wyciac w pien...)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwróciłem siędo BOCIANA o sprawdzene wątku ponieważ niestety osoba wypisująca go albo cytowała wydawnictwa pana Bubla , lub totalnie nie znała historii

w ogóle wydaje mi się że zmarłych pozostawmy w spokoju , wielu z nas jest za młodych by oceniać jakąkolwiek ze stron

przy okazji SS Besslein to nie był oddział zbrodniarzy tylko młodzi chłopcy ze szkół SS.Sam oddział to tzw oddział forteczny" czyli utworzony w twierdzy i tylko dla jej obrony. AAA zaznaczmy że jakby na to nie patrzeć niemcy bronili we Wrocławiu swojej ojczyzny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Past- jezeli watek zostal wyciety daj sobie spokoj z odnoszeniem sie do tego tekstu i kontynuowaniem dyskusji, poniewaz zakrawa to na smiesznosc.

Dzieki za rozjsnienie panujacych na tym forum zaleznosci, widac nie mozna za nadto wychylac sie z czym co dla towarzystwa wzajemnej adoracji jest niewygodne w odbiorze.

A indywidualna ocena wydarzen tamtych dni oraz tego co jest dzis ich konsekwencja nie zalezy od wieku tylko od stanu swiadomosci narodu - dyskusja jest zawsze wskazana po to wlasnie by takie Buble nie dochodzily do wladzy.

Sadzisz , ze spoleczna akceptacja dla oddawania honorow zolnierzom na rowni ze zbrodniarzom przyczyni sie do tego ze skrajne postawy pewnych jednostek nie beda mialy pozywki do dalszego dzialania?

Uwazam, ze wlasnie wrecz przeciwnie, potrzebna jest jednoznaczna postawa oraz wlasciwy stosunek do historii.

Ale moge sie mylic, w koncu i tak zostane sciety"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wydaje mi sięże bocian wycina wątki niemerytoryczne Możemy podyskutować merytorycznie . Interesują mnie walki na dolnym śląsku . Dlatego jestem ciekaw informacji o zbrodniarzach z SS Besslein . Mam informacje z różnych źródeł i z czasóe socjalizmu" i od byłych mieszkańców Wrocławia i nie spotkałem się z taką opinią.
Jeśli masz konkretne informacjie z nazwiskami , może i datami napisz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Past, czy Ty naprawde nie pojales sensu przekazu tego artykulu czy nie chcesz zrozumiec?

Przytoczylem go gdyz uwazalem za godny podjecia dyskusji sprowadzajacej sie nie do konkretnej jednostki wojskowej ale niepokojacych trendow ktore mozemy dostrzec w skali calego kraju - oddawanie przez panstwowe szczeble czci tym, ktorzy nie polegli na fronie z karabinem w reku ale przez ten mroczny okres oddawali sie (pomijam fakt przymusu badz dobrownolnosci takich dzialan) czynom niegodnym miana czlowieka.

Nie mozemy naturalnie rozpatrywac tego w ograniczonym zakresie (bo przeciez wielu z pochowanych na tych cmantarzach nigdy nie bralo udzialu w mordach), nalezy jednak popatrzec na to nieco z dystansu, potepic tych ktorzy wcielali aktywnie w zycie przez caly okres wojny defincje Holocaustu, dokonywali czystek narodowosciowych", szli ramie w ramie z nazistami wykonujac zbrodniczne polecenia swoich przelozonych".

Uwazasz ze oni zasluguja na to by polski zolnierz, przedstawiciel narodu polskiego pochylal sie nad jego mogila oddajac honory?


A zgodnie z tym co zostalo zawarte w SS idzie do nieba" na tym wlasnie cmenatrzu leza kosci takich ludzi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mi oceniać kto idie do Nieba ,
a polityka to coś czym to forum się nie zajmuje ,
pretensje miej do społeczeństwa które wybiera polityków

widzę że nie możesz przedstawić konkretnych informacji
Na tym kończęswój udziałw dyskusjach z tobą ,sorry liczą się fakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Opaska na oczach to zaleta Temidy ale ty wcale nie musisz jej nosic - wroc do artykulu, zapoznaj sie z nim wnikliwie, dostrzezesz NAZWISKA.

To sa wlasnie KONKRETY.

A jezeli bedzie ci wciaz malo udaj sie na cmenatrz, przejdz wdluz grobow, dokonaj anlizy faktow, pozniej dopiero zabieraj glos w tej sprawie.

Przykro mi past, ale twoja argumentacja dobra jest wlasnie dla narodowosciowych ruchow czerpiacych garsciami z osiagniec" faszyzmu.
Jestem gleboko przekonany, ze jestes odosobionym przypadkiem akceptacji takich postaw.

Pozostan zatem na informowaniu BOCIANA o tym co wyciac a co pozostawic na ogolodostepnym forum.

To ci wychodzi najepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurde , panie Bocianie , szkoda tego wątku o SS bo był naprawdę dobry a był tak krótko że nikt prawie nie zdążył się wypowiedzieć na ten temat . Czy rozmowa o tym to też jest temat tabu ? Może stworzymy listę tematów dozwolonych a resztę będzie można spokojnie cenzurować . Mam swoje zdanie na temat oddawania honorów wobec jakichś tam teoretycznie zbrodniarzy (nie mylić z normalnymi żołnierzami niemieckimi)i nie każdy musi się z nim zgadzać ale chyba porozmawiać o tym wolno ? Zresztą nie ja o tym decyduję na tym forum.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kolega Past nie jest odosobnionym przypadkiem" jak to czerwony" kolego ująłeś. Wszystkie osoby znajdujące się wczoraj na chatcie prosiły Bociana o to aby zdjął ten niezgodny z prawdą post, który był czystą prowokacją nie prowadzącą do żadnej dyskusji lecz wyłącznie następnej kłótni.
Towarzyszu" Marks czy aby nie jesteś zaślepiony pismem jakim czytasz i tezami jakie głosi redaktor naczelny tego pisma? Twój Nick wiele mówi o twoich przekonaniach politycznych. Nie potrafisz nawet podpisać się pod tym co piszesz! Chcesz pozostać anonimowy? To idź na pochód.
Następna sprawą jest to, że znacznie więcej jest dobrze utrzymanych cmentarzy armii rosyjskiej, niż niemieckiej. Do tego prawie wszystkie miejsca pochówku żołnierzy niemieckich były odnawiane za pieniądze z Niemiec, a cmentarze owarzyszy broni" z naszej kieszeni! A czy na cmentarzach rosyjskich nie leżą żołnierze NKWD, które działało w równie brutalny sposób co SS??? Dlaczego widzisz tylko jedną stronę medalu? Jeśli już zabierasz głos to najperw przemyśl sprawę i zastanów się nad tym co mówisz, a dopiero później wygłaszaj swoje teorie na podobne tematy.
Przemysław Makowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Kilka uwag do tego co zawarl niejaki Maku.

Po pierwsze identyfikowanie mojej osoby z pewna ideologia jest daleko chybione gdyz marks" to wylacznie skrot od imienia i nazwiska, a ze ulozylo sie to w taki wlasnie wyraz jest dzielem przypadku.

Idac tym tokiem rozumowania - czy ciebie mamy utozsamiac z makiem (czytaj: uwielbieniem do narkotykow)

Mozna miec do tego podejscie co najmniej ambiwalentne, niektorzy jak widac zbyt daleko idace w swych inerpretacjach.

Jednakze niekorzy doszukuja sie we wszystkim drugiego dnia, co wychodzi im o tyle wspaniale co zalosnie.

Z kolei anonimowosc o ktorej to raczyles napoknac jest rowie wyrazista co pozostalych uczestnikow owej dyskusji, a zamieszczenie danych personalnych pod tym co zamieszczam na forum moze miec wydzwiek przeklaman lub obojetnosci (czy cos komus mowi nazwisko Makowski"?)

Kolejna kwestia - znowu nie odnosisz sie do meritum sprawy tylko szafujesz ogolnikami podobnie jak niejaki past.

Malo istotny jest autor tego tekstu, licza sie tylko FAKTY ktore mialy miejsce w naszej polskiej rzeczywistosci.
I to powinno byc przedmiotem rozwazan.
Czy do tego nie potrafisz sie ustosunkowac, przerzucajac od razu zagadnienia na sprawy rosyjskie (radzieckie)?
Nic nie poradze na to, ze jedni sa zafascynowani dzialaniami naszych wladz szufladukujac przeszlosc w jednym meblu.
Tak jest najwygodniej, nie rozpamietujemy tego co bylo, nie podjudzamy spoleczenstwa w dobie miedzynarodowej integracji, swiadomosc umiera smiercia naturlana, jakies obco brzmiace nazwiska niewiele nam mowiace, zapominamy, przechodzimy obojetnie...
Obys nie obudzil sie za kilka lat z trupem przeszlosci w tej szafie.

Tylko czy mozemy wymazac to z podrecznikow hitorii?

Czy podobnie jak w epoce szalejacego komunizmu a nastepnie (relnego)socjalizmu ponowanie nastapia iale plamy", zdarzenia o ktorych nie warto (a nawet nie mozna!) rozmawiac z naszymi dziecmi, kolejenym pokoleniem?

Bycie obiektywnym to naswietlenie historii bez przeklaman i wypaczen - uwypukelnie tego co nas boli jak narod, poprzez to co nas dotknelo od sasiadow.

Jezeli ktokolwiek ma ochote poruszyc temat zbrodni popelnionych przez wschodnich sasiadow nie widze przeciwskazan, jestem otwarty na wszelkie dyskusje a nie natomiast na usuwanie tych watkow, ktore zostaly uznane przez szacowne gremium za niewygodne i niegodne poddawaniu pod osad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SS" została uznana za organizację zbrodniczą. Wszyscy chyba wiedzą dlaczego nie powinno się ich czcić. Na zachodzie jednak gloryfikuje się te jednostki. Rozgraniczanie na waffen SS i lager SS jest bez sensu i w stylu propagandy nazistowskiej wybielania niemiec. Odezwy obwieszczające zamordowanie ludności polskiej zawsze były podpisane Szef SS i Gestapo".
Co do cmentarzy, to jest mi obojętne jacy Niemcy tam leżą, gdyż oni byli wrogami. Jeśli już tam leżą SS-mani, to powinni mieć oddzielne kwatery i nie powinni być wymieniani na pomnikach obok wehrmachtu, w stylu najmniej nawet rażącym typu: Pomnik ku czci żołnierzy wehrmachtu i SS poległych tu i tam".
Chociaż kto wie, czy z czasem nie odrodzą się jednostki typu LSAH. Historia lubi się powtarzać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce (aczkolwiek w innych krajach zapewne takze) problem sprowadza sie wlasnie do owego wyraznego rozgraniczenia kwater cmentarnych na ktorych spoczely kosci obcych (w tym przypadku niemieckich) zolnierzy (chociaz tresc tego artykulu wskazuje, ze nie tylko zolnierzy ale rowniez roznej masci pomagierow zbrodniarzy np. obozowych straznikow, nadzorocow).


Nie ma co ukrywac, ze prace przy organizacji cmantarzy finansuja niemieckie fundacje (odyslam na strone fundacji Pojednanie": http://www.fpnp.pl gdzie wysczegolniony jest np budzet jakim dysponuja m.in, na takie cele), ale czy to, ze ktos wyklada fudusze ma utomatycznie oznaczac ze mamy godzic sie na strukture danego miejsca pochowku, inskrypcje jakie tam beda zamiesczone, oprawe jaka ma towarzyszyc nierzadko katom, oprawcom (podkreslam ze nie mam tutaj na uwadze zolnierzy tylko przypadki indentyfikacji mogil zbrodniarzy)?

Zawsze jest czas ku temu by podjac dyskusje dotyczaca nie tego co sie wydarzylo (i czy w ogole sie wydarzylo) lecz tego by w odpowiedni sposob zaakcentowac nasza ludzka postawe w stosunku do negatywnych elementow przepaleniajacych historie.

Po to tylko by totalitaryzm ponowanie nie wchlonal Polski a nasz moralny kregoslup nie ulegl deformacji.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może dziś na chatcie" zbierzamy się i poprosimy Bociana by wykasował wątek o kryształkach lub jakikolwiek inny . Co u licha mają za znaczenie głosy nawet i 10 osób ? To że reszta nie może o czymś pogadać ? ps. Pozdrowienia dla towarzystwa wzajemnej adoracji :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Marksa
Szkoda słów na dalsze komentarze twoich wypowiedzi...
Do Karola
Jeśli nie podobają Ci się (jak to ująłeś) kółka wzajemnej adoracji to wolna droga, tutaj nikt nikogo na siłę nie trzymaj.
Już nie raz na tym forum były kłótcie które do niczego nie prowadziły więc jest to moja ostatnia wypowiedź na ten temat. Apeluję tylko o jedno: WIĘCEJ OLEJU W GŁOWACH drodzy koledzy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maku: pieknie to ujales, slow ci brak a przede wszystkim argumentow przemawiajacych za tym, ze owa grupa osob znajdujacych sie na czacie" postanowila sila kolektywu usunac watek do ktorego trudno bylo im sie merytorycznie odniesc.
Coz za godna podziwu obywatelska postawa, tak trzymac, uzuprpacja jedynie sluszej prawdy znana jest chociazby z podrecznikow histori...

A co do oleju - znajdziesz na kazdej stacji benzynowej.
Polecam od razu zrobic zapasy na zimie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrde robicie zadymę na do tej pory spokojnym forum.Znacie powiedzenie Gdzie dwóch polaków,tam 3 różne zdania".Mi też sie nie podoba,że SS-manom odwala się pochówek z pompą i miesza sie do tego państwo,ale wchodzimy do Unii Europejskiej i nasza polityka jest skierowana na to,żeby zdobyc poparcie wszystkicheuropejczyków".Nie tylko niemcy są chowani na polskiej ziemii z udziałem polskiego wojska,także ukraińcy z Ukraińskiej Powstańczej Armii(UPA),byli chowani z udziałem przedstawicieli władz państwowych i wojska,ale panowie nie popadajmy w paranoję.Forum miało służyć wymianie wiadomości historycznych",a nie rozpatrywać kto miał rację.Dyskusja ta zaczyna zresztą nabierać niepotrzebnych rumieńców.Nie wymagajmy tez od opiekuna i dobrego ducha tego forum(Bocian)żeby wykasowywał te posty z tematami,które są niewygodne.Niech cenzura będzie stosowana przez publiczną Tv i tych w których rękach ona jest(Wiadomo o co chodzi),ale też nie dopuszczajmy do upadku kultury i jakiś zasad na forum.
Pozdrawiam wszystkich - bez wyjątku na ich korzenie i pochodzenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to co wydarzylo swiadczy tylko dobrze o naszym narodzie, potrafimy uszanowac prawo kazdego czlowieka do godnego pochowku obojetnie kim on byl - byl czlowiekiem!!!!!!!!!!Dlatego dajcie pokoj z jakimis dziwnymi konfliktami co sie stalo to sie stalu czasu nie cofniecie

pozdrawiam wszystkich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jagoda ale musimy pamietac co sie stalo i szanowac to o co walczyli nasi ojcowie a teraz jest trend do wybielania" niemcow i przemilczania wlasnie takich tematow jakie podjal marks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie