Jump to content

Wykrywacze Cyklop 1 i 2 - kontakty


Guest Crasnal

Recommended Posts

Chcialbym zadac na priva pare pytan do osob, ktore posiadaja ktorys z tych dwoch wykrywaczy. Chodzi mi o praktyczne osiagi i personalne ustawienia. Moge pisac na e-mail, gg badz icq. Dziekuje.
Link to comment
Share on other sites

okopisze mojego cyklopa 1
od razu mam pytanie do Bociana - może artykuły archiwalne
o sprzęcie z gazety możnaby udostępnić na stronkach????

Ogólnie rzecz biorąc działanie sprzętu zgadza sięz informacjami producenta - dla zainteresowanych służe mailem z opisem (od producenta) lub stronka internetowa - jest w linkach.
Ponieważ kolega kupił w tym samym czasie HS 3 małe porównanka
Zasięg troche gorszy od smętka , ale wizualnie sprzęt wygląda lepiej , kwestia zasięgu to różnica 3-5 cm w powietrzu -w terenie prawie niezauważalne
I cyklop i smętek są dość proste w obsłudze , choć cyklop ma przełącznik pracy z dynamicznej na statyczną ( dynamiczna all metal , statyczna dyskryminacja) pozwala to na szukanie dynamicznie , przy sygnale można sprawdzić statycznie przy dziwnym sygnale można pokręcić innymi wskaźnikami(grunt , głośność , poziom dyskryminacji) wle w większości przypadków nie jest to potrzebne.
Baterie - sprzęt zasila 12 paluszków - chodze co tydzień po 4 godziny od lipca na tych samych bateriach (jest wskaźnik zużycia baterii)

A teraz troche minusów

Mimo że producent poprawił wyważenie po kilku godzinach troche boli ręka - wg mnie powinno być troche większe zgięcie" rirki z sondą.
Czasami tryb statyczny głupieje ? nie wiem dlaczego , ale po kilku wyzerowaniach jest ok

Cyklop jest tańszy od smętka , po porównaniu z zachodnim sprzętem za 2000- 2500 uważam że ma taki sam zasięg .
Dla mnie duży plus -- prosota obsługi po 2-3 godzinach wsjo jest jasne!!
Sprzęt jest bardzo solidnie wykonany , nie wygląda jak jakaś hałupnicza robota solidny i ładny" sprzęt.

Cena jest ok około 600 PLN biorąc ją pod uwagę przęt zajmuje 1 miejsce wśród detektorów!!!!
Link to comment
Share on other sites

mala prosba jesli ktos jest w stanie ja spelnic :) - chetnie objerzalbym scan cyklopa 1 albo smetka (wstyd przyznac ale do tej pory nie wiem jak wygladaja..) pozdrawiam.
Link to comment
Share on other sites

Smętek ma jasnoszarą ażurową sondę, od której odchodzi prosta rura o regulowanej długości. Pod rurą jest umocowana puszka z elektroniką z pokrętłami z boku. Rura zakończona jest obejmą na przedramię. Wcześniej jest zamontowany pionowy uchwyt do trzymania, zakończony przyciskiem zerowania.
Pozdrawiam.
Link to comment
Share on other sites

a czy mozna go zlozyc (smetka) na tyle, zeby zmiescil sie do typowego malego plecaka (zeby jak pojde do lasu nic mi z niego podejrzanego nie wystawalo? :)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information