Skocz do zawartości
  • 0

Czy jest to odznaka?


Gość hawk21

Pytanie

Witam
Proszę o pomoc identyfikacji tego znaleziska. Średnica około 3cm. Z tyłu widoczne wyraźne napisy ALTSCHEDISCH" i pod spodem7.JAHR." oraz symbol 20". Widać to wyraźnie na skanie. Znalezione w pobliżu miejsca bitwy 1813 roku między Prusakami a wojskami Napoleona. Mam jednak wątpliwości czy ma to z tym jakiś związek.
Może ktoś będzie w stanie pomóc?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

7. Jahrh." - 7-dme stulecie, czy też 700 lat (Jahrhundert).
i wyżej chyba ALSCHWEDISCH" - starocośtam w wolnym tłumaczeniu, być może nazwa własna miasta lub coś podobnego.
Sądzę, że to jest 20-sto wieczna odznaka, jakich u Niemców było bardzo dużo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z całą pewnością XX-wieczna odznazka niemiecka. Sam znalazłem kilkakrotnie taką i jej podobne w kształcie koła i łezki, generalnie wszystkie wzorowane na normańskich (?) tarczach. Nie wiem co prawda za co ją wręczano, ale nie jest żadną rewelacją. Typowa masówka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam coś podobnego i długo się nad tym zastanawiałem. Doszedłem do wniosku (ale może się mylę), że na odznakę to trochę za mizerne. Może to jakaś zapinka do chusty, lub coś w tym stylu? Co sądzicie o tej hipotezie? Pytałem na targu staroci kilku sprzedawców, ale odpowiedź była standardowa: takie nazistowskie coś, z takim czymś, bez takiego czegoś, warte co najmniej 30 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie