Skocz do zawartości

Kryształki


eksplorator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym poruszyć temat kryształków z zatopionymi zdięciami będz oisami.
Proszę o kontakt osoby pośiadające w swych zbiorach owe kryształy wiem że jest ich pare w kraju.
Gwaranyuję anonimowość i proponuje wymiane skanów zdięć lub tekstów chętnie też odkupię owe kryształy,pojedyncze sztuki nic nikomu nie dadzą dopiero większa ilość zaczyna tworzyć jakiś obraz.Osoby zainteresowane tematem jeżeli takowe bedą mogą zadawać pytania na forum chętnie odpowiem jeśli tylko bedę umiał i znał prawidłową odpowiedz,a osoby pośadające kryształy w swych zbiorach proszę o kontakt na mail.Mogę zrobić skany jeśli ktoś nie pośiada odpowiedniego sprzętu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam lekturę archiwalnych numerów (lata 1999-2002 o ile dobrze pamiętam) Nowin jeleniogórskich" był tam cykl artykułów o skarbach" autorstwa zdaje się pana Chromicza i w jednym z nich wspominał, że pewien poszukiwacz znalazł kilka takich właśnie szklanych pręcików z umieszczoną wewnątrz fotografią, pewnie to niewiele pomoże ale zawsze to jakiś ślad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam kryształów w celu zebrania jak największej ilości w jednym miejscu może coś z tego wyjdzie ????
Napewno interesują mnie zawarte w nich informacje które nijak narazie trzymają się kupy w swych zbiorach mam wiele zdięć i 2 kryształy z tekstem który do niczego nie pasuje
a zdięcia terz niezabardz się układają w całość najwięcej jest Wrocławia choć są i zdięcia gór dolin jakiś ludzi w stroju regionalnym jest terz i słynny chyba już zamek
Tak więc sami widzicie że tylko cały zbiór morze coś naświetlić pojeyncze sztuki nic nie dadzą.
Pozdrawiam Eksplorator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krysztalek to mala szklana rurka o dlugisci ok. 4 mm i srednicy ok. 2 mm. Technika mikrokropki wbudowano" w nie zdjecia w ilosci od 2 do 4 zaleznie od krysztalka 9znaleziono rowne wersje). Odnalezione w kraju pochodza z kilku miejsc. Najbardziej znane sa chyba te pochodzace z zamku Czocha i Ślezy.
Co zawieraja? Zdjecia domow, kopaln, czasami ludzi. Sa podpisane. Niektorzy sadza ze to zaszyfrowane informacje o miejscu ukrycia depozytow. Osobiscie w to watpie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie niestety niemoge być online w tygodiu ale w wekendy owszem. Co do kryształków to bedzie można zobaczyć zdięcia z krysztsłków na stronach undergroundu postaramy się część z kolekcji umieścić reszta zdięć jest dostępna na wymiane zdięcie za zdięcie a jest się czym wymieniać.Tak dla ciekawostki to są 2 rodzaje kryształow większe ze zdięciami i mniejsze ze zdięciami bądz tekstem te ostatnie są ponumerowane a większe tylko podpisane np.rynek Wrocław
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krysztalki z okolic Jeleniej G. mielismy w rekach i wszystkie sa sfotografowane (tzn. obrazki). Pisal o tym Kudi. Ostatnio wyjety zostal w okolicach Wolow-Malczyce zbior ok. 370 krysztalkow ze zdjeciami obiektow militarnych (?), przemyslowych oraz textem. Wstepne obserwacje wskazuja, ze sa wsrod nich takie,ktore przypominaja szyfr z jednej z ksiazek Witkowskiego. Do konca roku zapewne uzyskamy mozliwosc sfotografowania wsyztskich krysztalkow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tyle ciekawe,że nic nie słyszałem o takiej technologi.O ile dobrze rozumiem to nie chodzi to o hologramy tylko o kryształki z wbudowanym" obrazem ???

Czy rozbicie kryształku sprawie ,że informacja będzie pełna na każdym kawałku czy ulegnie zniszczeniu ???

Nie wiedziałem,że niemcy stosowali taką technologię........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kolegi jotka24 niepisz takich glupot piszesz że wszystkie kryształki masz sfotografowane a widzisz niemasz wszystkich wiem to z pewnych miejsc i od ludzi co są w posiadaniu zacznych ilości kryształów nikomu niedawali i niemają zamiaru dawać do fotografowania pozatym kto ty jesteś zapraszam do dyskusji na G-G nr4203112.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam, kryształki ma Janusz Skowroński z Lubana, ten który napisał książkę o tajemnicach zamku Czocha. Pokazywał je mnie, a nawet dał mi kilk sztuk, więc są do wzglądu. Również każy\dy, kto skotntaktuj się z Januszem, kontakt przez Przegląd Lubański" będzie mógł je sobie obejrzeć. Na moich" kryształkach, to część tych znalezionych w kominku zamku Czocha, są zdjęcia kil;ku nemieckich uzdrowisk i jachtów wyieczkowych. Pozdrawiam. Joanna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Eksploratora...
Drogi Panie...
prosze nie obrazac jotki24" i czytac uwaznie posty.
przeciez napisal ze ma sfotografowane wszystkie krysztalki znalezione w okolicach Wolowa a nie wszystkie wogole bo jak sadze na te ma monopol pan eksplorator".

pozdr
robert_kudelski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielce szanowny Eksploratorze,

jesli chcesz dyskutowac gdzies na boku to nie zaczynaj dyskusji tutaj. Nie pisalem o sfotografowaniu wszystkich istniejacych w Polsce krysztalkow, tylko o pewnym konkretnym zbiorze. Pisanie o pewnych miejscach i ludziach"brzmi tak sobie srednio, tym bardziej,ze uczestnicy forum nie znają owych ludzi i miejsc, a juz tym bardziej nie wiedzą czy owi ludzie w zyciu widzieli jakikolwiek krysztalek. A poza tym nie obrażaj ludzi, bo na tej stronie o cos innego chodzi

Co do ogladania. Sprawa jest bardziej skomplikowana teraz. Niewatpliwie wynalazcy tej techniki nie przykladali ich do oka ;-), mysmy zastosowali specjalny mikroskop do fotografii mikroelementow. Bylo z tym troche klopotu, ale mniejsza z tym teraz. Sadzimy, ze niedlugo cos na ten temat napiszemy w tercecie: Kudi, Zibi (Rekuć) i ja.

Do Joanny: slyszalas moze cos na temat okolicznosci odkrycia zbioru Wołów-Malczyce" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Denima:
krysztal o dlugosci ok. 5 mmm i sredn. ok. 2 mmm (przekroj ołówka) sklada sie z dwoch sklejonych elementow: jednego krotszego i jednego dluzszego. Pomiedzy nimi znajduje sie fotografia (cos w rodzaju folii pozytywowej) z obrazem naniesionym techniką mikrokropki. Krysztalki sa obecnie dosc delikatne i sie kruszą, stad tez po przelamaniu na złączu praktycznie nie są do odczytania. Jeden z koncow owego slupka jest uformowany w postaci soczewki, stad tez mozna przy bardzo bliskim przyblizeniu do oka obejrzec obraz, choc niewatpliwie ta metoda nie jest zbyt wygodna.
Znalezione w roznych miejscach na Dolnym Slasku krysztalki maja rozne dlugosci; od kilku mm do ok. 2 cm. Wyglada na to,ze fachowcy z wywiadu niemieckiego testowali technologie. To by potwierdzaly rowniez pewne cechy zespolu krysztalkow z Czochy, o ktorych wspominala Joanna Lamparska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nic o zbiorze, o którym wspominacie. Natomiast moje" lub lepiej otrzymane od Janusza Skowrońskiego kryształki pochodzą z dwóch źródek, z przewodu kominkowego zamku Czocha oraz z krypty w kościele w Dobromierzu. W tym druginm wypadku leżały w trumnie przy nieboszczyku w niemieckim pudełku po zapałakach. Nic więcej na temat sprawy w Dobromierzu nie wiem. Oglądało je wiele fachowców, którzy twierdzili, że rzeczywiście nie ma w nich nic tajemniczego,chociaż technika ich wykonania była ich zdanie skomplikowana. Podobno produkowano je we Wrocławiu. Joanna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kominie w Czosze slyszalem, ciekawe czy na naszej liscie jest jakis kominiarz...Przez 50lat Ludowe wowczas wojsko polskie nie czyscilo kominow w obiekcie hotelowym ;-(

Oprocz Wroclawia osrodek badawczy znajdowal sie tez w okolicach jeleniej Gory.

Zbior z okolic Wolowa wydaje sie byc znacznie ciekawszy niz krysztalki z Czochy, gdzie jest wiele powtarzajacych sie zdjec.
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do czyszczenia kominów to z doświadczenia wiem (mam komin), że przez ostatnie 50 lat nikt go nie czyścił (po za wybieraniem sadzy przez wyczystkę z dołu komina) i nic to nie zaszkodziło. Mam w domu wielki wizjer, mniej więcej w połowie wysokości tegoż komina, przez który można wejść do środka i nic się w nim nie osadza w zastraszających ilościach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny panie jotka24
Przepraszam na początku faktycznie niedoczytałem
podamt teraz skąd pochodzi nasz zbiór skoro pisze pan że to takie
wszystko na wodzie pisane załanczam równierz zdięcia z jednego kryształu
Dwa lata temu jak wszystko zaczeło się z kryształami ktoś w polsce
(specjalie niepodam kto z wiadomych powodów )dostał zlecenie na wyciągnięcie
kryształku z parku w Kamieniu Ząbkowickim.Kryształki wykopała koparka z parku
Miendzy innymi do sukcesu przyczyniła się nie świadomie Jolanta Lamparska
Przesłała poszukiwaczą w drodze wymiany plany parku (niestety niektóre drzewa były pozmieniane)
ale i tak był pomocny wykopano około tysiąca kryształków w pojemniku po masce gazowej.
Pojemnik był zaplombowany pieczacią lakową a kryształki spakowane w taśmie
papierowej. większa część nie zawiera zdięć,zawierają tylko numery trzy cyfrowe i enigmatyczny
opis np. Wrocław w budynku tego samego architekta,lub Ząbkowice
figura tego artysty itp.ponadto było ok 5 % kryształow z tabelami wypełnionymi cyframi i literami
Ślady po kopaniu na pewno zauważono.Policja podjeżdzała ze względu na chałas dwa razy w nocy
lecz do parku nie weszli,ale może to odnootowali w raporcie.Był to największy znaleziony zbiór
(najprawdopodobniej)
Pozdrawia i zapewniam że mą intencją nie jest skakanie komuś do oczy tylko zebrani tego w jedną całość


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz chciaż wiem, po co kolegom z miejscowości D. (wiadomo tajne przez poufne) były potrzebne plany parku w Kamieńcu. Czy w ramach rekompensaty mogłabym dostać jedną z niemeickich buteleczek perfum, które wykopali nieco wcześniej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie