Skocz do zawartości
  • 0

ciekawy medal - za co?


woojec

Pytanie

Medal" wykopałem w ruinach spalonej wioski. Wykonany jest z pozłacanego srebra. Nie posiada żadnych bić. Wymiary: ok. 3x3cm. W dolnej części była szpilka do wbijania a u góry medalu znajdue się uszko do zawieszania.
Dzięki za pomoc
Pzdr, Woojec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

To nie jest medal. To może być element kartusza herbowego część większej całości. Co jest na puklerzu to biało czerwone. Poproszę o rewers cacka. A jezeli to medal to raczej frgment krzyża. Gzie była ta szpilka i czy nie miała śladów wyginania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze to jest powiazane z jakims bractwem rycerskim lub symbol rodowy, element dekoracyjny np. pucharu itp. raczej nie spotkałem sie z takim odznaczeniem.Trudno powiedziec z czym to powiazac.
Przydała by sie historia jak to pozyskałes ewentualnie miejsce to zawsze jakas poszlaka" do gdybania :-}
z szacunkiem
VJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Medal" wykopałem w ruinach spalonej wioski. Wykonany jest z pozłacanego srebra. Nie posiada żadnych bić. Wymiary: ok. 3x3cm. W dolnej części była szpilka do wbijania a u góry medalu znajdue się uszko do zawieszania.
Dzięki za pomoc
Pzdr, Woojec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie