Skocz do zawartości

monety glebokosci


Gość szkop

Rekomendowane odpowiedzi

witam
zastanawiam sie na jakiej maxymalnej glebokosci udalo Wam sie znalezc wykrywaczem monety??? i na jakiej zazwyczaj (lub sredniej ) glebokosci znajdujecie monety?
pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy na jakim terenie szukamy... w lasach z zasady leżą płytko, nawet pod samą ściółką, chyba , że zostały zakopane celowo ale to juz inna sprawa... Na polach to juz loteria jak pług je wyrzuci na powierzchnię bądź w pobliże jej. Tak jak koledzy pisali, niektóre leżą na samym wierzchu a inne to kilkunastu cm. Ale np. znajomy mój kiedyś kiedy znalazł rzymy rozkopał miejsce na pół metra i tam jeszcze siedziały ok 15 cm niżej inne rzymki :))).... Ale bez rozkopania nie dałby rady sięgnąć ich nawewet swoim sprzętem..
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Samoróbka F555 - drobne monety ala boratynka około 10 cm, grubsze np.kreuzery do około 25 cm choć czasem wydaje mi się że były głębiej, to trudno jednoznacznie stwierdzić na jakiej głębokości one są bo kopie się dołek i w pewnym momencie monetka jest na wierzchu a w którym miejscu konkretnie była rzadko widać.
pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem okazję potestować na boratynce dwie samoróbki właśnie f555 i dynamicznego Volksturma, efekt mnie zaskoczył bowiem zakopana na ok.10-15cm boratynka zostałaby przez f555 na dyskryminacji pominięta, natomiast dynamiczny zasygnalizował ją dość wyraźnie. Test robiony w mocno zmineralizowanym gruncie(miejsce na ornym polu gdzie kiedyś było jakieś gospodarstwo). Statyczny z sondą 30 a dynamiczny z 23.
W powietrzu natomiast było odwrotnie statyczny widział już z ok.25 dość wyraźnie a dynamiczny z ok 15-20.
Wniosek podstawowy jest taki,że testy powietrzne z monetami nijak się mają do grunty w końcu sam sie przekonałem.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie leżą, jak pisał mój poprzednik zależy od terenu. Na polach (pooranych) bardzo często na samym wierzchu, tylko dobrze patrzeć, max. gł. do ziemi nieruszonej przez orkę. Inne miejsca to już zależnie. W miejscach zamieszkanych np. wokół dworków często jest nawieziona ziemia i zdarza się że nie da rady wyciągnąć nic. Podsumowując: zależnie od wybranego miejsca a także szczęścia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie