Jump to content

GR Polski Wrzesień" - tylko chciałem przypomnieć........


akagi

Recommended Posts

26 października w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Bitwy Nad Bzurą w Sochaczewie odbędzie się spotkanie organizacyjne Grupy Rekonstrukcyjnej „Polski Wrzesień”.
Nazwa ta nie jest przypadkowa. Pomysł powstania takiej grupy powstał po tegorocznej rekonstrukcji jednego z epizodów Bitwy nad Bzurą, przeprawy oddziałów Armii „Poznań” pod Witkowicami. Inscenizacji bardzo, jak wszyscy uczestnicy pamiętają udanej.
Dlatego zapraszamy do Sochaczewa wszystkich chętnych , którym leży na sercu tradycja dla Wojska Polskiego, broni i munduru.

I nie tylko II RP i kampanii wrześniowej. Także tych wszystkich, którzy chcą się dobrze bawić. Nadmienię, że przy Grupie powstaje np.:
- sekcja niemiecka
- sekcja Samodzielnej Brygady Strzelców Karpackich.

Przede wszystkim Wojsko Polskie , ale nie tylko.
Koncentrujemy się głównie na ostatnim stuleciu. Stąd taka nazwa, ale miło nam będzie gościć przedstawicieli innych grup rekonstrukcyjnych zainteresowanych polskimi oddziałami wojskowymi bądź powiązanych historycznie z rekonstruowanymi wydarzeniami ( choćby Kampanią Wrześniową albo np.: operacją Market Garden).

Oczywiście nie zapominamy o tym od czego się zaczęło ŕ rekonstrukcja pojazdów bojowych Wojska Polskiego. Po samochodzie pancernym wz. 34 powstaje teraz replika czołgu rozpoznawczego TKS oraz samochodu pancernego wz.29. Następny cel ŕ 7TP.

Zapraszamy, w programie m.in. prezentacja materiałów filmowych i multimedialnych z tegorocznej inscenizacji, zarys planowanych działań Grupy, omówienie możliwość wyposażenia i uzbrojenia, dyskusje i spotkania. Dodam jedynie, że spotkanie jest wstępem do spotkania Rady Naukowej przy Grupie Rekonstrukcyjnej i umiejscowienia naszej inicjatywy w formę prawną.

UWAGA !!!

DLA OSÓB SPOZA REJONU PRZEWIDZIANO NOCLEG W INTERNACIE JEDEJ ZE SZKOŁ W CENIE OK. 10 ZŁ. PYTANIA O ZAKWATEROWANIE DO JAZLOWIAKA.


Pozdrawiam

mgr Jacek Haber – „akagi”

Kontakt:

Paweł Rożdżestwieński – Jazlowiak
konikhdj@hot.pl ; http://www.hdj.zhp.org.pl/przegląd/

Leszek Kusiak – Hartmann
hartmann_pl@yahoo.com
tel. 0-18-2646303
0-607-456394

Jacek Haber – akagi
sony@onet.pl
tel. 0-46-8613244
0-607-174040

Zdjęcia z inscenizacji przeprawy nad Bzurą dostępne pod adresem :
http://www.bolas.prv.pl w dziale KLUB
http://www.hdj.zhp.org.pl/przegląd/
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information