Skocz do zawartości

hełmy KOP


mietek

Rekomendowane odpowiedzi

poszukaj na oficjalnych stronach różnych oddziałów straży granicznej często są tam galerie ze starymi zdjęciami KOP-u. No i trochę jest o tym w książce pana Kijaka. Z tego co pamiętam to było tam o wypożyczaniu chełmów przez KOP od armii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to o to chodziło że KOP wypożyczał hełmy od wojska na manewry armii w których zasadniczo w myśl umów międzynarodowych uczestniczyć nie mógł gdyż był jedynie formacją uzbrojoną tak jak teraz to jest z SG, ale w razie czego to... wiadomo. No i jednostki KOP-u udawały" WP. A hełmy weszły a stan" przed samą wojną.

pzdr. wszystkich byłych i obecnych funkcjuszy ŁOSG :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opis aukcji:
Hełm KOPu na bazie wz31.Odkupiony z prywtnej kolekcjii wraz z innymi hełmami,ale jak sądzę ten jest najciekawszy. Pierwszy raz podobny egzemplarz trafia w moje ręce. Stan zachowania jest całkiem niezły-do lekkiej konserwacjii.Zachowana większośc oryginalnej farby,niestety nie jest już widoczny napis fabryczny-wilgoć musiała skraplać się wewnątrz dzwonu i wdała sie korozja.Emblemat przyśniedziały ale bez uszkodzeń,nadłamań etc.Dzwon ma małe nadpękniecie na szczycie ale słabo widoczne i bez wiekszego wpływu na całość.Fasunek w ładnym stanie,bez uszkodzeń.Jak dowiedziałem sie od poprzedniego właściciela ,pasek pod brodę przekładany z innej sztuki 31-ki(również oryginalny) ,w tej podobno zjadły szczury.Polecam-super rzadko trafiająca się pozycja do kolekcjii!!!Nie wykluczam wcześniejszego zakończenia aukcjii.Hełm najprawdopodobniej bedzie wystawiany tylko raz..

z: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=29894901

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli tak jak mi sie wydawalo:

wz.31 z orlem nosila policja (i jej rezerwy) - tyle ze wydje mi sie ze kolor byl to policyjny niebieski/granat i do tego SG (zwykla salamandra z orlem) a co do KOP-u to nie nosil on orlow na helmach (przynajmniej na mojej fotce nie ma)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie