Skocz do zawartości
  • 0

Klamra ? i nie tylko ..


Maciej G

Pytanie

Panowie wczoraj kopnąłem parę drobiazgów . (foto)
Czy ktoś kojarzy te przedmioty? Zastanawiają mnie te dziurkowane ! Na tym największym okrągłym na dole jest napis 15 ANNA .
No i pierwszy przedmiot po lewej , dla mnie jakby połówka jakiejś ozdobnej klamry ( miedź !! ), nawet jest w jednym oczku jakiś kamień lub masa perłowa !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o te 2 przedmioty okrągłe na dole, dziurkowane" to elementy palników lamp naftowych. 15 oznacza moim skromnym zdaniem rozmiar kominka lub cylindra szklanego. Prawdopodopodbnie ten trzeci element z dziurkami po okręgu mógłby sie też do tego klasyfikować, ale nie jestem pewien.
To są jakby czapki" nakrywające walce wykonane w całości lub do połowy z siateczki. Taki element był nakładany centralnie na palnik lampy. Srednica takich walców w zależności od wielkości samej maszynki-brenera do lampy naftowej była od 1cm do 1,5cm (mniej więcej), a wysokośc walca do 2 cm. Dekiel (czapka") miał średnicę większą.
Dobra kończę :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym małym" są jakieś napisy i z drugiej strony orzeł carski z berłem , dwugłowy itp. Wykonane jest to z ołowiu ! Co to ?
Zreszta trafiłem tam więcej carskich fantów w tym ołowianych plomb .
Dzięki hrabia za cynk o elementach lampa. Skąd to na polu ? i to parę sztuk!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wczoraj kopnąłem parę drobiazgów . (foto)
Czy ktoś kojarzy te przedmioty? Zastanawiają mnie te dziurkowane ! Na tym największym okrągłym na dole jest napis 15 ANNA .
No i pierwszy przedmiot po lewej , dla mnie jakby połówka jakiejś ozdobnej klamry ( miedź !! ), nawet jest w jednym oczku jakiś kamień lub masa perłowa !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie