Skocz do zawartości
  • 0

Zegar z jakiego sprzętu ?


makij

Pytanie

Czy ktoś może mi powiedzieć z jakiego sprzętu pochodzi ten zegar ?
Na tarczy pod sekundnikiem jest napis : V.D.O.- KIENZLE 8 TAGE.
Nakręca się go tylnim mniejszym pierścieniem a tym większym przykręca się prawdopodobnie do deski rozdzielczej czy coś w tym rodzaju.
Dodaje 3 foto.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj wróciłem z wycieczki do muzeum motocykli w Augustusburgu i identyczny zegarek był przy DKW SB350.
Po weekendzie powinienem mieć jego dokładne fotki.
Może chciałbyś się pozbyć swojego zegarka?
Pozdr.
Piotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zegarek raczej z zadnego sprzetu( myle ze chodzi co o jakis samochod, samolot czy cos takiego).
jest to mechanizm , ktory byl montowany w obudowie przedstwaiajacej jakis motyw,obudowa moze byc drewniana, mosiezna itd. mam 2 takie ale nistety nie mam aparatu.
firma bardzo znana, od dawien dawna az do dzis produkuje przerozne zegary i zegarki.8 tag tzn ze nakrecany raz na tydzien.mysle ze nie powinno byc wielkiego problemu z uruchomieniem jestli nie ma za duzo rdzy w srodku i sprezyna cala. zegarmistrz mysle ze za jakas stowke wyczysci mechanizm i moze uruchomi.
no to na tyle papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi powiedzieć z jakiego sprzętu pochodzi ten zegar ?
Na tarczy pod sekundnikiem jest napis : V.D.O.- KIENZLE 8 TAGE.
Nakręca się go tylnim mniejszym pierścieniem a tym większym przykręca się prawdopodobnie do deski rozdzielczej czy coś w tym rodzaju.
Dodaje 3 foto.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie