Skocz do zawartości

sposoby na odkręcanie zardzewiałych srób


kommark

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich , proponuje zrobic spis patentów na odkrecanie starych , zardzewiałych i zapieczonych śrób
1.podgrzewanie palnikiem i opukiwanie, do skutku
( metoda inwazyjna ze wzgledu na temperature oraz
młotek , na bank rozhartowuje przedmiot)
2. długotrwałe moczenie ( płyn hamulcowy, ropa, nafta,
słyszałem o pepsi)

zapraszam moze wspólnie znajdziemy cos ciekawego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

metoda inwazyjna ze wzgledu na temperature oraz
młotek , na bank rozhartowuje przedmiot)


niby tak .... aale jeśli się bedzie uważać (czyli sie nie podgrzeje tego zbyt bardzo) to nic takiego się nie stanie..

Ostatnio przy pomocy palnika udało mi się dostać do wnetzra lugera.... tylko to pomogło... Też się bałem że coś się z nim stanie... ale jaki był twardy, to taki został, nie dało się go łatwo zarysowac, jak wcześniej ...

pozdro...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to właściwe narzędzie które nie obrobi" śruby. Zapomnieć o kluczach nastawnych i śrubokrętach z hipermarketów.
Po drugie srodków penetrujących nigdy nie jest za dużo.
Delikatne ostukiwanie też pomaga (w tym wypadku pojęcie delikatne" jest bardzo względne).
Majzel, młot i palnik to ostateczność.
Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na początek używam ropy i moczę pare dnilub preparatów do konserwacji broni dostępnych w każdym sklepie myśliwskim, no i pryskam, pryskam, a jak nie idzie przez parę dni to już przechodzę do innych metod w zależności od przedmiotu i jego stanu
ps
szkoda kasy na colę, lepiej kupić kwas ortofosforowy, który to właśnie jest w coli, zrobić r-r 10% i można dodać benzotriazol 0,5 g na 1 dm3 r-ru , który działa jako inhibitor korozji
pozdr
Szefo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
Warto dodać,że przy odkrecaniu(jak kolega wyżej wspomniał)używać prawdziwych narzędzi i docelowo przeznaczonych.
Jeśli chodzi o śruby, bez względu czy stosujemy palnik, czy chemie, warto pamiętać aby odkręcac śrubę raz w lewo raz w prawo..ale za każdą serią ruchów posuwać się trochę dalej..
Jak się popieści, to się zmieści..mawiał mój dziadek..
Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza w.w. sposobami dodam że napięta kluczem śruba (nakrętka, wkręt itp) przy pukaniu w nią (wyczucie) + ewent. podgrzanie (wyczucie) często gracko puszcza.
Zamiast palnika zaczynałbym od tzw opalarki (coś jak suszarka do włosów, zwykle 300/500 C). Bezpieczniej dla przedmiotu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie