Jump to content

Pomocy


Arecki

Recommended Posts

Dostałem w spadku :-) podziadkowy karabin, niestety w stanie rozkładu. Wiem, że jest to Mauser w98. Chciałbym doprowadzić go do stanu cieszącego oczy.
Jest to właściwie lufa z celownikiem, wyciorem, brak zamka, kolby, spustu. W tej chwili odrdzewiłem to i zastanawiam się co dalej.
Byłbym wdzięczny za jakieś namiarki na temat tej broni, jej typów (czym różnią się poszczególne modele), i informacje jak się do takiej renowacji zabrać - skąd części itd.
Link to comment
Share on other sites

Jak ma wisieć to najszybciej szpachla i czarny lakier, muszkę i szczerbinkę można łatwo w dobrym stanie kupić. Zamek możesz zrobić alu odlewa albo jakiegoś wykopka i też szpachla. Kolby z okuciami od 100zł, niemieckie droższe. Jak nie masz pazura to ja mam taki akurat naddający się do tego celu. Chyba tyle, większość efektu tworzy kolba więc się nie napracujesz nad nim za bardzo. Pas nośny replikę niemieckiego też mogę załatwić, tylko że to skóra to będzie trochę kosztować.
Link to comment
Share on other sites

Dzięki :)
Ale gdzie mogę qpić takie kolby z oqciami i najlepiej gdzie w stolicy.
Co do pasa nośnego to skoro był to polski karabin to wolałbym polski, chyba, że były takie same.
I skąd wziąć info na temat budowy i typów tego karabinu, bo były chyba różne modele a ja nie mam w tej chwili pojęcia jak odróżnić jeden od drugiego.
Link to comment
Share on other sites

W stolicy (Polski :)) najłatwiej coś takiego kupić a kole" w sobotę lub niedzielę od rana do trzynastej. Jeśli nie wiesz gdzie to jest to pisz na e-mail. Niestety kolba do polaka to żadka sprawa, ale jest wyjście. Ponieważ jest to polski Mauser to dobrze było by ustalić typ (możliwe 3 rodzaje). Jeśli jest to kb wz. 98a ( np. muszka bez osłon bocznych) to idealnie będzię pasować kolba od niemieckiego gew ( czyli wz.) 98. Jest identyczna. Z karabinkami wz. 29 i wz. 98 (oba mają charakterystyczne osłony muszki) niestety jest trudniej. Do wz. 29 można dopasować kolbę od czeskiego wz. 24 (nieznacznie krótsza) która jest prawie identyczna. Oba zastępcze typy kolby można dostać a kole" albo na www.allegro.pl w cenie od 100 do 250 zł ( te w najlepszym stanie). Do kbk wz. 98 nie ma takiej podobnej kolby więc trzeba znaleźć orginał lub jakąś kopię. Widziałem kiedyś dorabiane drewno właśnie a kole". Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Peter22 - kto jedzie i po co - proszę precyzyjniej - dlaczego taki wypłoszony ton jakby sam dzielnicowy Ciebie ścigał ? oni naprawdę mają ciekawsze i ważniejsze zajęcia .
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information