Skocz do zawartości
  • 0

czy ktoś jeszcze znalazł takie?


DETER

Pytanie

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to znaczek nażędziowy, czyli popularna MARKA taka jak na warsztatach szkolnych. Nic innego, to nie było przykręcane do silnika ani nic w tym stylu i żaden niesmiertelnik. Ot cała prawda o znaczku !!!! hehehhe A jak wiadomo kolo wjazdu na wysokiej była i jest do tej pory hala gdzie remontowano silniki od samolotów, tego tam jest sporo, jak i czści ,zebatek i wszelkiego innego złomu.

Pozdrawiam Jaras_lodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależeś walnął gafę: jest to znaczek z silnika do samolotów z numerem. Nie jest to neismiertlenik, bo ma znaczek Daimler-Benz. Mozna znaleśc na MRU takie, chodzi mi o to czy ktos jesczze w innych rejonach wykopał takie, oprócz MRU.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

? ... chodzi Ci pewnie o tabliczkę znamionową. To powiedz mi drogi kolego, gdzie jest drugi otwór, bo wątpię, ażeby mocowano takie coś" na jeden nit.

Uważałem i nadal jestem tego zdania, iż jest to nieśmiertelnik zakładowy. Każdy zakład miał inny, np. zakłady Ferdinand Sichau miały kształt eliptyczny z wypukłym lodiem SF" na środku blaszki, pod tym znajdował się numer. Ale niech się jeszcze wypowiedzą inni...

Pozdr
Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha kolego Deter, widziałeś kiedyś znaczki", czyli tabliczki znamionowe przy częściach samolotów przytwierdzane na jeden nit i o takim kształcie? Zazwyczaj tabliczki znamionowe mocowane były na cztery lub dwa nity, jeśli nie były dużego formatu. Widziałem też tabliczki mocowane na trzy nity, a sama tabliczka miała kształt tróąjkąta. To na razie tyle..

Pozdr
Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie