Skocz do zawartości
  • 0

bagnet wz.24 Perkun


k.roszkowski

Pytanie

Wszedłem w posiadanie polskiego bagnetu wz 24 (numer bagnetu bity na jelcu) który posiada sygnature odbioru w postaci sześcioramiennej gwiazdy z literą P w środku. Pierwszy raz spotkałem się z takim oznaczeniem.
Czy ktoś z was posiada tak sygnowany bagnet - który z kontrolerów odbioru podpisywał sie w ten sposób?
Pozdrawiam
Krzysztof Roszkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Wszedłem w posiadanie polskiego bagnetu wz 24 (numer bagnetu bity na jelcu) który posiada sygnature odbioru w postaci sześcioramiennej gwiazdy z literą P w środku. Pierwszy raz spotkałem się z takim oznaczeniem.
Czy ktoś z was posiada tak sygnowany bagnet - który z kontrolerów odbioru podpisywał sie w ten sposób?
Pozdrawiam
Krzysztof Roszkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
wiem o istnieniu kilku bagnetów wz. 24 (zarówno z numerem na głowni jak i na jelcu) i kilku wz. 27 z oznaczeniem kontrolnym - literą P w gwieździe sześciopromiennej.
Sygnatura ta nie jest cechą inspekcyjnego odbiorcy Centrali Odbioru Materiału Uzbrojenia i nie była przypisana do konkretnej osoby. Wszystkie znane mi bagnety z oznaczeniem P w gwieździe były sygnowane stemplem odbiorcy C.O.M.U. M w trójkącie (niestety nie wiem do kogo on należał).
Pozdrawiam,
Marek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie