Skocz do zawartości
  • 0

Sygnecik z czachą


wons

Pytanie

Witam. Tym razem mam sygnecik, w stanie raczej agonalnym,ale się trzyma. Pochodzi z Bornego. Przedstawia czaszkę (co widać) z piszczelami wytłoczoną w mosiądzu lub brązie. Miała ślady srebrzenia. Jest bardzo małej średnicy, na mój paluch nie wejdzie,chyba, że na jakieś dziecko. Z tego co wiem, może być pancerniacki, gdzieś mi się obiło o uszy, że taki znak nosili też kawalerzyści jakiejś dywizji z radycjami". Nie pamiętam jacy, ale to sprawdzę i napiszę. Wiecie ludzie coś o tym? Czekam na propozycje.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

chodziło mi o 5 Pułk Kawalerii (5Kavallerie Regiment)który jako dziedziczący" tradycję pułków niemieckich armii cesarskiej nosił jako oznakę pamiątkową" i elitarną" - srebrną metelową oznakę w formie trupiej czaszki na tle skrzyżowanych piszczeli. noszona ona była też na nakryciach głowy. tylko tu powstaje pytanie - czy na terenie Bornego stacjonowała ona lub jej część?, czy były też sygnety które świadczyły o przynależnośći do elitarnego pułku? jest to jedyny domysł który przychodzi mi do głowy, może ktoś coś wie lub się domyśla, jestem otwarty na informacje i domysły!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie