Skocz do zawartości
  • 0

Z jakiego okresu ta tablica Allianzu ?


Bagneciarz

Pytanie

1. Chodzi mi konkretnie o to w jakich latach obowiązywały informacje na niej zawarte czyli, że istniała Spółka Allianz & Stuttgarter (ponoć spółka się rozpadła pod koniec lat 20-stych, bądź na początku 30-stych), proszę o informacje.

2. Zakładam, że te tablice były częstym widokiem w tamtych czasach tak samo jak obecnie obowiązujące w dzisiejszych, ale czy często można trafić taki fancik ?

Ja ją trafiłem akurat na tzw. śmietniku" i byłem mile zaskoczony.

P.S. Tablica w rzeczywistości wygląda o wiele lepiej, to zdjęcie przedstawia jej skan i to dwuczęściowy połączony za pomocą Painta i mocno rozjaśniony. Te kolorowe smugi widniejące na foto w rzeczywistości nie istnieją na obiekcie.


Kolejne zdjęcie przedstawia dane producenta emaliowanych tablic takich jak zaprezentowana.

Kolejne więc pytanie jaka to miejscowość (po polsku :)) Offenburg ???
I co oznacza i.Bd." ???


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zainteresowanych, którzy odpowiedzieli na mój post. Z góry dziękuję za odzew.

Coż jak widać z tabeli historii Allianzu rozpadły się 3 połączenia tej firmy z innymi konkurencyjnymi (m.in. Stuttgarterem) i od tego czasu Allianz zaczął samodzielnie egzystować, a z czasem już daleko po wojnie i przejmować udziały innych firm zajmujących się ubezpieczeniami na życie.

Co do znaku rozpoznawczego, to owszem, ostatnio przeszedłem się do oddziału Allianzu i widnieje ten sam orzeł z trzema głowami w środku. Logo się nie zmieniło.

Ciekawe, w historii piszą, że w 1932 roku Allianz otwiera centrum technologii (ciekawe jaki miało to wpływ na wydarzenia wojenne), nic nie pisze na temat późniejszych lat aż do 59 roku.
Ciekawe jak prosperowała firma w czasach świetności III Rzeszy.


Czy taka tablica dość popularnym znaleziskiem, czy raczej rzadszym ???

Proszę również o pomoc w rozszyfrowaniu nazwy miejscowości Offenburg i skrótu i.Bd." odnoście producenta tablic.

Pozdrawiam. Bagneciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy ta spółka na pewno rozpadła się w latach dwudziestych ? Przecież na dole tej tabliczki napisane jest, że jest to Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie, które istnieje do dziś dnia i ma się bardzo dobrze.

Również ówczesne logo Allianzu ma dużo wspólnego z obecnym.

Pozdrawiam
Adam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze jedno rozwiązanie - możliwe, że w latach 30tych nastąpiły przekształcenia własnościowe i faktycznie z nazwy spółki usunięto nazwę und Stuttgarter. Tabliczka wygląda rzeczywiście na produkowaną na przełomie lat dwudziestych i trzydziestych.

Kolejnym rozwiązaniem zagadki może być fakt uproszczenia nazwy.

Pozdrawiam
Adam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie