Skocz do zawartości
  • 0

Mp 43/44 ale jakiś dziwny


prezesszczepan

Pytanie

Witam.Mój znajomy ma mp 43/44 (chyba) tylko że jakis dziwny.Z wyglądu przypomina standardowego mp 43/44 tylko jest krótszy.ma skróconą rurę gazową i lufę.W gre raczej nie wchodzi własna przeróbka bo to musiał by robić fachowiec,rusznikarz.Lufa też raczej nie przerabiana bo pasuje idealnie.Co do tłoka gazowgo to jest on krótszy o jakąś 1/3 przy zakończeniu prążkowanym.reszta się zgadza.Sprawa druga to numery seryjne ma on numer 945 i nic więćej.Patrzyłem na numery seryjne w różnych tabela i nic nie ma 945.Jest to napewno coś innego bo jak przyjechał kolekcjoner to dawał za niego 1200 zł i to bez targu,a normalnie to chodzą one za taki stan ok. 500 zł!!!.Nie wiem co to za dziwadło się trafiło ale pochodzi ono z terenu dolnego śląska,nie daleko granicy z Czechami,znaleziony został w lasku pod drzewem wraz z drugim mp43/44 tylko że normalnym.Z góry dzięki za wszelkie informacje.Jak mi się uda to zdobede fotki i wkleje na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie