Skocz do zawartości

Ernest Nemeczek

Użytkownik forum
  • Zawartość

    18
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Ostatnia wygrana Ernest Nemeczek w dniu 10 Kwiecień

Użytkownicy przyznają Ernest Nemeczek punkty reputacji!

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Ernest Nemeczek's Achievements

6

Reputacja

  1. bo to klips typu metka a nie typu pasztetowa!
  2. Ernest Nemeczek

    Żeton 16

    Brawo! Boczny zapłon, nie wpadłem na to
  3. Ernest Nemeczek

    Żeton 16

    A może to jakieś oznaczeniem wagomiary? 1 funt to 16 uncji (16 LB)?
  4. Agra to miejscowość w Lombardii, robili tam kafle, płytki i ceramikę ozdobną (nie wiem czy nie robią do tej pory czasem) od XIXw. Kawałek tej heksagonalnej płytki z pewnością jest współczesny.
  5. Współczesna.
  6. Dziękuję za podpowiedź, mało wiem o guzikach, żeby nie powiedzieć, że nic.
  7. Cześć. Proszę o pomoc w identyfikacji guzika. Sam już nie wiem, czy widzę więcej niż na nim widać. Czy to nie jest czasem pruski guzik urzędniczy? A może austrowęgierski? Znaleziony razem z miedzywojennymi koronami czechosłowackimi (1920) i austriackimi halerzami (1910). Wygląda, jak by dawniej był srebrzony. Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam, Łukasz.
  8. ...a może zwyczajnie widelce i pudełka w których są to nie jest komplet? ;)
  9. Wygląda jak przerobiona siekiera (podcięcie klina).
  10. Pierścień wygląda na współczesny, te "wzory" to ślady bo kole walcarki na którym walcuje się takie obręcze. Widać na niej wyraźny zgrzew, moim zdaniem to element współczesny zwłaszcza, że jest ferromagnetyczny.
  11. Z pewnością nie jest to element zawleczki.
  12. Cześć. Czy możecie mi pomóc w identyfikacji tego metalowego elementu? Wygląda mi to na jakieś okucie, element ozdobny bardziej niż złączny. Wykonany jest z mosiądzu lub brązu (nie mam pewności a nie chcę tego drapać), wysokość elementu (większy rozmiar) to 21 cm, grubość w okolicach 3mm. Element jest odlany, dość nieudolnie do tego. Spodnia jego część (ta mająca kontakt z formą) jest prosta, górna ma kształt wypukłego menisku. Element znaleziony na Górnym Śląsku, w starym liściastym lesie. W miejscu znalezienia na XVIIw mapach przebiegał trakt pomiędzy miejscowościami, dziś drogi tam nie ma, nawet lesnej. Będę wdzięczny za informację i ewentualne podpowiedzi. Pozdrowienia!
  13. Mam taką samą, tylko bez pokrywki na górze i z kompletnym kółkiem do odpalania. Mosiądz, kolor ciemno zielony w złocone pionowe paseczki. Znalazłem na ruskich stanowiskach II wojennych.
  14. Witam serdecznie, W okolicach, gdzie już wielokrotnie znajdowałem ciekawe historycznie przedmioty znalazłem podkowę jak niżej. Jest jednak nieco odmienna od współczesnych. Po pierwsze jest dość cienka, grubość pewnie nie przekraczała 4mm, po drugie naprawdę mała (rozmiar zamyka się w 10,5cm). Czy istnieje szansa datowania tego przedmiotu, czy tego typu podkowy wykonywane były dziesiątki jak nie setki lat? Dodam, że w miejscu tym przebiegał szlak wojsk Sobieskiego podczas Odsieczy Wiedeńskiej, z miejsca tego odbywał się również nieudany atak na Gliwice podczas Wojny trzydziestoletniej. Odnalazłem tu wiele przedmiotów bezsprzecznie z tych czasów i w zasadzie niczego współczesnego naszym czasom (no, może poza podkowami końskimi Wehrmachtu). Podkowa jest dość niedbale wykonana, jest również dość mocno naruszona zębem czasu, pojawia się włóknista struktura żelaza ale jest cała. Będę wdzięczny za wskazówki. Pozdrawiam Wszystkich! Łukasz.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie