Jump to content

qwsaqwsa

Forum members
 • Posts

  28
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

qwsaqwsa's Achievements

0

Reputation

 1. Zastanawiam się nad napisem na monecie. Monetę zidentyfikowałem. Przerobiona na medalik z napisem chyba „GOT”. Ale „bóg” to przecież „gott”. Czy po prostu napis z błędem, czy też inne znaczenie ? Dodatkowo na dole „W” ?
 2. Dziękuję wszystkim. Chylę czoła przed wiedzą. Wprawdzie legenda rodzinna dotycząca pradziadka mojego szwagra lekko ucierpiała, ale co tam ?
 3. Proszę o pomoc w identyfikacji. Zdjęcie pradziadka mojego szwagra. Legenda rodzinna mówi, że walczył w legionach. Nie znam się na umundurowaniu, ale wydaje mi się, że podobny płaszcz widziałem w wojsku carskim.
 4. Drejdel raczej nie - brakuje liter
 5. Cienka blaszka - widoczny fragment carskiego orła, nr 10, oraz rosyjski napis, chyba „sosnowice” albo coś podobnego. Jakieś wieczko ? Klamra ? Szerokość około 6 cm
 6. Po raz któryś trafiam na takie rozetki, które są ewidentnie częścią jakiegoś większego przedmiotu, są jakby odłamane. Nie wiem czemu ale kojarzą mi się z II wojną.
 7. O kurcze... Faktycznie. Dzięki !!!
 8. Moneta z okolic Skarżyska. Po jednej stronie krzyżujàce się napisy ARGEN i TIGN, tak mi się wydaje. Po drugiej wizerunek króla
 9. Blaszka z podziałką (to nie są centymetry) i dwoma suwakami. Zastanawiałem się czy to nie jakiś fragment wagi, albo jakiegoś rodzaju liczydła... Ktoś ma pomysł ?
 10. Niewielka blaszka. Kształtem przypomina zaślepkę zamka w kłódce. Zaintrygował mnie rysunek i napis, niestety nie do końca czytelny. Druga część to chyba „MARK”
 11. Co to może być za orzełek ? Oprócz samego orzełka znalazłem też kawałek śrubki (pewnie element który służył do przypięcia). Wydaje mi się, że na dole widać literę „P” i kawałek kolejnej literki.
 12. Aluminiowa blaszka w kształcie liścia i aluminiowy hełm strażacki. Znalezione w różnych miejscach i różnym czasie
×
×
 • Create New...

Important Information