Jump to content
ekiosk egazety next prenumerata

Metalismylife

Forum members
 • Content Count

  20
 • Joined

 • Last visited

  Never

Everything posted by Metalismylife

 1. Tak, jest to wielce prawdopodobne, poczytaj jak na Twoich terenach wygląda sytuacja z tego okresu, jak ludzie bytowali tam w epoce kamienia, to masz odpowiedź. PS: Gdzie je znalazłeś?
 2. A może jakieś zdjęcie? My nie jesteśmy jasnowidzami.
 3. Próbowałeś odczytać ten napis? To może sporo pomóc.
 4. Witam wszystkich, poszukuję informacji na temat tytułowych Piskorzowic- bardzo zainteresowałem się tym tematem, a tak się składa że mieszkam w okolicy i chciałbym nieco zgłębić temat. Jakby ktoś wiedział coś ponad to, co da się wygooglać będę wdzięczny. Jeśli wrzuciłem do złego działu to przepraszam. Pozdrawiam:)
 5. Wiem, że trochę stary temat, ale mam nadzieję, że przeczytasz :)
 6. Powiem tak miejsca z rdzą możesz pędzelkiem smarować fosolem i później zmywać i tak do skutku. Bardzo żmudne niestety. Później jak nie chcesz żeby korozją postępowała wyczyść go spirytusem zwykłym nie salicylowym to zmywa wszelki syf jak pot z palców który powoduje właśnie korozję z uwagi na sól. No i zakonserwuj czym uważasz. Jeśli mogę Ci coś doradzić to ogranicz się do umycia go solidnie mydłem przeczyszczenia spirytusem i konserwacji. Szkoda by ryzykować utratę tak ładnej farby, soczyście zawsze można za to jak doczyscisz też farbę to jej nie przywrócisz.
 7. Ja swoją vm-40 co tydzień przez kilka miechów smarowalem gliceryną, okropnie zeschnięte była a teraz jak nówka:)
 8. Jak muszkietowe były czy tam szrapnelowe to jest to wysoce prawdopodobne, myślę że dalej pomogą Ci bardziej doświadczeni koledzy poszukiwacze niż ja.
 9. Może być. Poszukaj, czy w miejscu, gdzie ją znalazłeś nie było jakiejś bitwy, jak była to masz odpowiedź.
 10. Jest kamienna, czy żelazna? Bo trochę słabo to widać.
 11. Witam, wszedłem w posiadanie takiego oto przedmiotu, zrobiony jest z aluminium, przypomina trochę świecę dymną. Na górze są otwory wygladają na okopcone. Po napisach wnioskuję że to właśnie coś typu świecy dymnej. Napisy: Rauchsichtzeichen orange 80 Zünderverzögerung 1,5-2 Sek. Gebrauchsanweisung: 1. Verschlußstreifen entfernen. 2. Deckel mit kurzer Drehung abnehmen. 3. Abreißzüunder in Längsrichtung des Rauchsichtzeichens abziehen. 4. Rausichtzeichen s o f o r t wegwerfen. Lieferfirma: sst Auftrag Nr.:224-5(13? zaratre jest)4/41 (Heer) Angefertigt: Dez. 1941 Verbrauchszeit bis 31. Jan. 1948 będę wdzięczny jak ktoś rozszyfruje co to za firma, resztę umiem w translatora wkleić :) Wszystkim z góry dziękuję za pomoc!
 12. Powiedzmy, ściślej to granat artyleryjski. Do środka tych wynalazków ładowano czarny proch, który wg. Twojego opisu wciąż tam tkwi.
 13. Witam wszystkich forumowiczów, Niedawno wpadła mi w ręce taka oto łuseczka, wyszła na miejscu walk rosyjsko-niemieckich z 1945 r. Podobna trochę do mosina, ale oznaczenia zupełnie inne: na dole 1922", na górze P", po bokach gwiazdki pięcioramienne. Może dla Was to oczywiste, ale dopiero zaczynam swoją przygodę z poszukiwaniami, a wujcio google niestety mi nie był w stanie pomóc. Pozdrawiam
×
×
 • Create New...

Important Information