Jump to content
ekiosk egazety next prenumerata

Metalismylife

Forum members
 • Content Count

  20
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Tak, jest to wielce prawdopodobne, poczytaj jak na Twoich terenach wygląda sytuacja z tego okresu, jak ludzie bytowali tam w epoce kamienia, to masz odpowiedź. PS: Gdzie je znalazłeś?
 2. A może jakieś zdjęcie? My nie jesteśmy jasnowidzami.
 3. Próbowałeś odczytać ten napis? To może sporo pomóc.
 4. Witam wszystkich, poszukuję informacji na temat tytułowych Piskorzowic- bardzo zainteresowałem się tym tematem, a tak się składa że mieszkam w okolicy i chciałbym nieco zgłębić temat. Jakby ktoś wiedział coś ponad to, co da się wygooglać będę wdzięczny. Jeśli wrzuciłem do złego działu to przepraszam. Pozdrawiam:)
 5. Wiem, że trochę stary temat, ale mam nadzieję, że przeczytasz :)
 6. Powiem tak miejsca z rdzą możesz pędzelkiem smarować fosolem i później zmywać i tak do skutku. Bardzo żmudne niestety. Później jak nie chcesz żeby korozją postępowała wyczyść go spirytusem zwykłym nie salicylowym to zmywa wszelki syf jak pot z palców który powoduje właśnie korozję z uwagi na sól. No i zakonserwuj czym uważasz. Jeśli mogę Ci coś doradzić to ogranicz się do umycia go solidnie mydłem przeczyszczenia spirytusem i konserwacji. Szkoda by ryzykować utratę tak ładnej farby, soczyście zawsze można za to jak doczyscisz też farbę to jej nie przywrócisz.
 7. Ja swoją vm-40 co tydzień przez kilka miechów smarowalem gliceryną, okropnie zeschnięte była a teraz jak nówka:)
 8. Jak muszkietowe były czy tam szrapnelowe to jest to wysoce prawdopodobne, myślę że dalej pomogą Ci bardziej doświadczeni koledzy poszukiwacze niż ja.
 9. Może być. Poszukaj, czy w miejscu, gdzie ją znalazłeś nie było jakiejś bitwy, jak była to masz odpowiedź.
 10. Jest kamienna, czy żelazna? Bo trochę słabo to widać.
 11. Witam, wszedłem w posiadanie takiego oto przedmiotu, zrobiony jest z aluminium, przypomina trochę świecę dymną. Na górze są otwory wygladają na okopcone. Po napisach wnioskuję że to właśnie coś typu świecy dymnej. Napisy: Rauchsichtzeichen orange 80 Zünderverzögerung 1,5-2 Sek. Gebrauchsanweisung: 1. Verschlußstreifen entfernen. 2. Deckel mit kurzer Drehung abnehmen. 3. Abreißzüunder in Längsrichtung des Rauchsichtzeichens abziehen. 4. Rausichtzeichen s o f o r t wegwerfen. Lieferfirma: sst Auftrag Nr.:224-5(13? zaratre jest)4/41 (Heer) Angefertigt: Dez. 1941 Verbrauchszeit bis 31. Jan. 1948 będę wdzięczny jak ktoś rozszyfruje co to za firma, resztę umiem w translatora wkleić :) Wszystkim z góry dziękuję za pomoc!
×
×
 • Create New...

Important Information