Jump to content

generał w.

Forum members
 • Posts

  72
 • Joined

 • Last visited

  Never

Everything posted by generał w.

 1. Cześć Thuna, nikt się nie kwapi więc odpisuję Ci ja. Numer 1 na blaszce wcale nie musi odpowiadać dowódcy kompanii. pomysł z wklejeniem blaszki fajny-trzeba było wrzucić go w oddzielny wątek np. blaszki pancerniaków z Trójmiasta. Byłoby co wklejać.Pozdrowienia. A propo numeru na blaszce-jestem chyba jedynym, który trafił dwie blaszki jednego oddziału z tym samym numerem.
 2. Witam. Dzięki uprzejmości MTC, który sfotografował moje znalezisko, zamieszczam zdjęcia nieśmiertelnika, który trafiłem zeszłego roku. Mam nadzieję, że jest czytelny i chyba wyjątkowy, bo rzadko trafiają się samoróbki z nazwą oddziału oraz stopniem właściciela. W każdym razie ja uważam ten nieśmiertelnik za trafienie roku 2005.
 3. Sorry koledzy. Zdjęcia z cyfrówki nie oddają tego co chciałem pokazać. Jeszcze trochę cierpliwości.
 4. Kolego, jesteś wielki. Zagadka rozwiązana. Nie mam cyfrówki, więc poproszę kolegę. Zdjęcia zamieścimy w piątek-sobotę.
 5. Dzięki. Jednak nadal jestem w kropce. Mam pewną zagadkę do rozwiązania. Myślałem, że jej rozwiązanie tkwi w obsadzie 1 szwadronu lub szwadronu ckm. Myliłem się-wrzesień 1939 i kawaleria to nie moja specjalność. Może full favor mi pomoże. Tym razem uściślę moje zapytanie: potrzebuję imiona i nazwiska rotmistrzów tego pułku oraz ich przydział służbowy we wrześniu 1939. Mam wymagania no nie? W każdym razie z góry dziękuję za pomoc.
 6. Znalazłem w literaturze dowódców 2,3,4 szwadronu. Brakuje mi informacji kto dowodził 1 szwadronem i szwadronem ckm we wrześniu 1939 roku. Może ktoś mi pomóc? Szczytem szczęścia byłaby pełna lista oficerów tego pułku i ich przydział służbowy. Z góry dziękuję.
 7. Odzywam się, bo widzę, że kolega beaviso martwi się o mnie. Zaglądam na forum, lecz po prostu nie ma dla mnie nic ciekawego. Ze swojej strony dokładam dwa pododdziały SS w Gdańsku: -1 zapasowa kompania saperów. -oddział kawalerii. Niestety nie mam blaszek tych pododdziałów, ale trochę ich jest u miejscowych. Można jeszcze dołożyć obsługę obozu karnego w Maćkowych-walczyli nad Nogatem.Nie pamiętam czy była wymieniona szkoła podoficerów SS z Chojnic-na mierzei byli,lecz czy walczyli w Gdańsku-nie wiem.
 8. Nie wiem skąd wziąłeś te liczby. W Poznaniu były: -1 Tiger I -2 Pantery -1 PzIV -25 Stugów III i Stuhów 10,5cm -1 Hetzer -2-3 transportery -1 haubica samobieżna nieustalonego typu.
×
×
 • Create New...

Important Information