Jump to content

warszawa224

Forum members
 • Content Count

  22
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral
 1. Wrzucaj Moskit wszystkie zdjęcia. Nie każdy jest wielkim wyjadaczem i znawcą zdjęć jak koledzy wyżej. Szkoda też, że większość zdjęć nie jest podpisana. Fajnie by było gdyby każdy zamieszczający zdjęcie napisał komentarz co fotografia przedstawia lub na co zwrócić uwagę. Nie każdy siedzi w temacie od dziecka.
 2. Przy głównej drodze w Szwajcarii stoi takie cudo.. Miejscowosc Albura/ Alvra
 3. Kup lakier akrylowy w tym sklepie www.elakiery.pl Dobrej jakości za przyzwoitą cenę. Sam kilka razy kupowałem.
 4. Witajcie. Czy spotkaliście się może ze zdjęciami z II wojny światowej ukazującymi pojazdy alianckie z naniesionymi rysunkami/ napisami/ akcentami niemieckimi? Czy robiono coś takiego jak Niemcy w tym wątku poniżej ? Szukam w szczególności rysunków/ napisów na motocyklach amerykańskich i sowieckich
 5. Na wielu rajdach motocykli zabytkowych widziałem postarzany lakier na motocyklach tak że do złudzenia wyglądał jak oryginalny. Niestety mało kto chce się podzielić techniką postarzania powłok. Zresztą często w sieci mozna znaleźć postarzane motocykle do kupienia.
 6. Ja bym chciał wiedzieć jak wykonać tak postarzony lakier. Czy jest gdzies możliwość przeczytania tym procesie?
 7. Wrzucaj więcej zdjęć. Nie każdy ma FB. Nie uzależniajmy się od tego p**********o portalu
 8. Dużo panowie piszecie o strojach jednak mało kto wspomniał o pojazdach używanych w rekonstrukcjach. Gdy oglądam zdjęcia to mam wrażenie, że oglądam Stawkę większą niż życie" gdzie motocykle używane na planie były brane z łapanki. Dla ekonstruktora" i widza, wyznacznikiem wojennego motocykla jest kolor feldgrau, kosz boczny i duuużo skrzynek metalowych wiszących jak bombki choinkowe. O drewnianych granatach, linach i łopatach nie wspomnę nawet. Prawie zawsze widzę M-72 w roli BMW r71. Pół biedy jeśli jest to M-72 wczesno- powojenne jednak dla naszych twardzieli nie jest to koniecznym warunkiem. Jeździ coraz więcej Urali, Dnieprów a ostatnio widziałem nawet EMW r35/3 z koszem.. Na głowę byle jaki kask" i bluzę M43 ze szwedzkimi spodniami. Większość motocykli (z koszem) biorących udział w pokazach ma niewiele wspólnego z wojną. Niestety to samo tyczy się samochodów i ciężarówek choć w dużo mniejszym stopniu. Spotkałem się wiele razy z powojennymi ciężarówkami czy Moskwiczami przerabianymi na przedwojenne Ople i Mercedesy. Włos się na głowie jeży patrząc na ignorancję i bezczelność rekonstruktorów. Odtwarzanie danego okresu powinno być jak najwierniejsze tak aby laik- widz mógł się czegoś dowiedzieć o historii. Później zdarza się, że podchodzi do rekonstruktora ubranego w mundur WH ojciec z małym synem i pyta się: (...) Panie a jakie to wojsko i który pułk ułanów? (...)
×
×
 • Create New...

Important Information