Skocz do zawartości

nicram9691

Użytkownik forum
  • Zawartość

    58
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

1 563 wyświetleń profilu

nicram9691's Achievements

0

Reputacja

  1. Scena balistyczna przedstawia starcie polskich powstańców styczniowych z opresorem carskim. Opis wydarzenia: 22 czerwca 1863 roku niewielka kolumna Polaków pod wodzą Knierznowskiego, do której dołączyło 500 chłopów, napotkała w pobliżu miasta Serock silny oddział rosyjski. Po zaciętej walce, w której wyłączono z akcji 196 żołnierzy rosyjskich, Polacy pozostali panami pola bitwy. Wymiary arkusza 43,5 x 30 cm Wymiary grafiki 28,5 x 19 cm Nie mogę znaleźć żadnej informacji na temat tego wydarzenia z 22 czerwca 1863 roku. Kto był Kierznowski i jaka odgrywał role w powstaniu? Na tle widać zamek…co to za zamek? Z góry dekuje za wszelkie informacje.
  2. Szukam odpowiedzi co to jest? Do czego to służyło? Czy to nie jest przypadkiem ciężarek z epoki romańskiej? Bo takie widziałem na internecie. Z góry dziękuję
  3. Dzień dobry, szukam informacji na temat tej plakiety. Na herbach Poznania jest przyjęte ze Święty Paweł stoi po lewej stronie z mieczem a Święty Piotr stoi po prawej stronie trzymający klucz do miasta. Na tej plakiecie jest odwrotnie, dlaczego? Z góry dziękuje za odpowiedz.
  4. wymiary 12 x 9 cm
  5. PROSZE O IDENTYFIKACJE TEJ PLAKIETY. Z GORY DZEKUJE Co oznaczają te dwa znaki?
  6. Szukam informacji na temat tego orzełka. Brąz średnica 5 cm. Z góry dziękuje.
  7. Wymiary plakiety: 18 x 16 cm Wymiary medalu: 51 mm
  8. Niestety nie ma możliwości tego wykonać. Ale przesyłam zdjęcie rewersu plakiety.
  9. Wymiary plakiety: 18 cm na 16 cm szerokości
  10. Szukam informacji na temat tej plakiety. Jak widać plakieta przedstawia Prometeusza zrywającego łańcuchy niewoli. Nie jest sygnowana. Ta sama postać znajduje się na awersie medalu Jean-Jacques Barre’a (1793-1855) * Czy ta plakieta była inspiracją do stworzenia wzoru awersu medalu Barre’a? Czy odwrotnie? Czy po prostu jest to zbieg okoliczności? NB, według mnie twarz Prometeusza przedstawia człowieka XIX wiecznego. *Medal polski z okresu zaborów, Powstanie Listopadowe 1830-1831, medal z 1832 r. autorstwa Barre’a wybity przez Komitet Litewsko-Ruski w Paryżu dla upamiętnienia Powstania Listopadowego. Awers: na tarasie przedstawiającym fragment kuli ziemskiej z wpisanym napisem POLONIA, nagi mężczyzna o twarzy w trzech czwartych, z głową zwróconą w lewo, zdejmuje żelazo pozostałe na lewym nadgarstku, duży płaszcz lub prześcieradło powiewające na wietrze. Na tarasie reszta stóp w kajdanach, lewa kostka nadal unieruchomiona. Z góry dziękuje.
  11. Dzień dobry, Plakieta jest rzeźbiona w drewnie (do określenia jakiego?) i wzory są układane z rożnych gatunków drewna (jakie to gatunki drzewa?), czyli intarsja. Wymiary 16,5 x 14,5 cm Czy to jest element jakiegoś pudelka? Czy to jest element jakiegoś ołtarza? Szukam wszystkich informacji na temat tej płaskorzeźby. Z góry dziękuje.
  12. Dzień dobry dziękuje za odpowiedz...gdzie można zobaczyć taki orzełek? z góry dziękuje
  13. Materiał: odlew z cyny? na popiersiu duża litera F. Do czego służył ten orzełek? Czy to Polski wzór? Z góry dziękuje
  14. Konkretny przykład nie z Allegro… Pewien antykwariat z Krakowa sprzedaje tą plakietkę z certyfikatem ze jest autentyczny z XIX wieku.
  15. Tu jest inny przykład z allegro i pochodzi z 2 poł. XIX w.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie