Jump to content
ekiosk egazety next prenumerata

paczes

Forum members
 • Content Count

  32
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. I jeszcze jedno, czy ktoś zna podobną numerację z innych odcinków z polskimi urbanami? Czy to jest tylko lokalna, wojewódzko-łódzka ciekawostka? Jak sądzisz - po co katalogowano je? Do ewentualnego wykorzystania (kierunek ostrzału jak znalazł do odpierania zapędów imperialistów z zachodu) czy z innego powodu? W niektórych nawet mieszkano po wojnie - są nawet w archiwach spisy rodzin mieszkających w bunkrach, czy innych tego typu obiektach. Ale chyba nie po to przeprowadzono spis tych schronów.
 2. Rozumiem, wobec tego dziękuję za odpowiedź. Ale mam jeszcze prośbę o wskazówkę - w jakim zasobie trzeba by tego szukać?
 3. Niestety, nie dysponuję taką ilością wolnego czasu ażeby jechać do CAW-u. Niemniej myślałem, że odpowiedz znajdę na forum bądź w ostateczności w Archiwum Akt Nowych w Łodzi, bądź w którymś z jego oddziałów. Nawiasem mówiąc w Piotrkowskim oddziale archiwum jest ciekawy dokument - Obwieszczenie. Dotyczy: Zasypywania rowów, bunkrów i stanowisk artyleryjsko - wojskowych" [Sygnatura: 48/190/0/-/1170] z 1945 roku.
 4. Witam. Czy posiada ktoś wiedzę na temat powojennego (ewentualnie okupacyjnego) spisu obiektów fortyfikacyjnych - chodzi stricte o schrony na ckm z 1939 roku (linia Warty-Widawki)? O te pytam gdyż na tych obiektach są namalowane numery. Chyba właśnie inwentarzowe [fot.] co pozwala sądzić, że istnieje jakiś inwentarz. Jeśli ktoś wie cokolwiek na ten temat - gdzie go szukać, co to za spis czy gdzie szukać jakichkolwiek innych informacji związanych z tematem tej numeracji proszę o podzielenie się wiedzą. Od jakiegoś czasu szukam o tym czegoś i niczego nie znalazłem, a nurtuje mnie to od kilku lat. Pozdrawiam
 5. Witam wszystkich Noszę sie z zamiarem zrobienia repliki kb ppanc wz. 35 Ur. Potrzebuje do tego w miarę dokładnych zdjęć tegoż ciacha a także wymiarówa najlepiej zwymiarowanych rysunków. przydałyby się zdjęcia wszczegółów z wielu stron np. hamulca wylotowego lub zamka całego (i średnica i inne wymiary zamka i komory nabojowej). Dzięki za pomoc. pzdr dla wszystkich strzelec Pacześ 28 pSK
×
×
 • Create New...

Important Information