Jump to content

fuks_ag

Forum members
 • Posts

  1290
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by fuks_ag

 1. https://echodnia.eu/swietokrzyskie/w-czyzowie-w-gminie-zawichost-wydobywaja-wrak-samolotu-il2-z-okresu-ii-wojny-swiatowej-niesamowita-historia-odnalezienia-zobacz/ga/c1-15903479/zd/53076175  Wrak samolotu IŁ-2 z okresu II wojny światowej jest odkopywany na polu, jednego rolników na terenie Zawichostu w powiecie sandomierskim. Na miejscu pracują przedstawiciele Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, Nadwiślańskiej Grupy Poszukiwawczej "Szansa" i Stowarzyszenia Historyczno-Archeologicznego ze Staszowa.

 2. za kilka dni będzie ogłoszony projektu ustaw o ochronie zabytków i poluzowaniu prawa w stosunku do poszukiwaczy... tak jak  kol. takafura napisał - to ustawka próbująca postawić w złym świetle całe środowisko detektorstyczne. Przecież to jechanie na emocjach- 'grób dziecka" -kto przejdzie obojętnie przy takiej sensacji... Nie dajmy się zwariować i nawet nie próbujmy teraz dzielić środowiska na poszukiwaczy i hieny ( przed ogoszeniem tej noweli), bo komuś bardzo zależy , aby hobbystów poszukiwaczy zdyskredytować w oczach opinii publicznej.

  • Thanks 1
 3. https://echodnia.eu/radomskie/dwie-bomby-na-lotnisku-w-radomiu-w-czasie-przebudowy-pasa-startowego-znalezli-niewybuchy-z-czasow-drugiej-wojny-swiatowej/ar/c1-14584301  tylko, ze to było pół roku temu i jużmieli przebadac caly teren a tu znowu niespodziewajka cyt "przed rozpoczęciem prac na lotnisku teren budowy został przeskanowany przez wykonawcę, ale skanowanie dotyczyło terenu wokół istniejącej infrastruktury, nie pod nią. W związku z odkryciem niewybuchów zostanie przeskanowany cały teren."

  a w marcu następne https://echodnia.eu/radomskie/lotnisko-w-radomiu-droga-startowa-w-przebudowie-robotnicy-natrafili-na-kilkanascie-niewybuchow-w-akcji-byli-saperzy/ar/c1-14846636 

×
×
 • Create New...

Important Information