Skocz do zawartości

derkb

Użytkownik forum
 • Zawartość

  357
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

  nigdy

Reputacja

0 Neutral
 1. derkb

  Tłok żeliwny

  m.72 aby oszczedzic ci czasu, jdynie gdzie może ci pomogą to tu: http://www.retrotraktor.pl Tłok pewnie jak piszesz do średnioprężego dwusuwowego silnika z ciągnika lub silnika stacjonarnego. Lecz przy mnogości producentów i często w krotkich seriach produkcyjnych to będzie pewnie trudne.
 2. derkb

  Tłok żeliwny

  rzechwa", poeta", dynks", czyli deflektor, ma jakies bicia? sygnatury? (Tego sie nie da zidentyfikować na trzeźwo)
 3. derkb

  skrzynia biegów

  1). wybierak skrzyni biegów-wajcha -mocowanie u czecha dół tego elementu zasłonięte jakąś szmatką ale jak sie przyjżec tez ma kształt krzyża" 2). bok skrzyni 2 nadlwey półokragłe jedno nad drugim (zapewne na zębatki) oraz 3 łożyskowania" pod jakies wałki - ten sam układ. 3). to że u czecha jest reczny hamulec na wał - widac że element dokrecany lub różnie mógł byc stosowany w zalezności --> patrz post wyzej...(to samo dotyczy sprzegła/obudowy sprzegła ---> element dokrecany patrz post wyzej)
 4. derkb

  skrzynia biegów

  Drogi kolego waciak, na linku który Ci podałem (jak na tacy) jest ta SAMA skrzynia biegów którą próbujesz zidentyfikować i jeśli wierzyc Czechowi jest do 6 cylindrowej Hansy. To że dokrecana obudowa sprzęgła jest u CB żeliwan a u czecha aluminiowa świadczy jedynie o tym że masz skrzynie biegów nieco starszą lub do neco innego modelu Hansy (np cieżarowej 6 cylindrowej lub o pojemności 3500) lub o dziwo masz młodsza skrzynie biegów jak tę którą ma czech bo z roku np 1944 lub 1945 gdzie niemcy z powodów braków aluminium wszedzie gdzie się da zamieniali ten metal na żeliwo (koniec wojny patrz np. silnik DKW NZ 350 1938-1943 a silnik DKW NZ 350-1 1944-45, a całe zapasy aluminum w tych latach niemcy przeznaczali na samoloty) Po pierwsze wystarczy spojrzec na na bok tych skrzyń... są identyczne również jak się przyjrzec to wajcha zmiany biegów - mocowanie tej wajchy są identyczne. Jak tak łopatologicznie trzeba zwracać Ci uwage to nigdy jej nie zidetyfikujesz...Skrzynie do opla zawsze były sygnowane znakiem opla jak i inne częsci do opli... Njstarszy mechanik w polsce jesli nie miał w reku takiej skrzyni to jego wiedza wtym temacie jest taka sama jak księgowej... Ja wiecej siedzę w przedwojennych Fiatach bo takiego mam i w zasadzie w poszczególnych latach produkcji (czasem co roku czasem co np. 3 lata coś zmieniali/udoskonalali....więc czesci nie sa w 100% identyczne dla tego samego modelu z roznych lat produkcji. pozdrawiam
 5. derkb

  chromowana rurka

  Termometr gruntowy/glebowy?
 6. derkb

  skrzynia biegów

  waciak, wiekszość forumowiczów po identyfikacji dziekuje, lub piszą óg zapłać" i to jest miłe, ale pare razy zdarzyło mi się że mieli nawet to i w doopie, tak jaby sie to (identyfikacja) należała o tak". Wracając do skrzyni szukaj w modelach przedwojennych Hansa -Lloyd, lub ewentualnie siostrzanych: Goliath lub Borgward. Lub nawet jest to to: http://veteran.auto.cz/bazar/inzerat/1954/ Pozdrawiam i napisz czy ostatecznie (za grosze) odkupiłeś ewdentnie przedwojenna skrzynie ze złomu)
 7. derkb

  Części pancerki

  To okrągłe to dekiel z klaksonu Hella, stosowany w takich pojazdach jak VW kdf czy DKW NZ350.
 8. derkb

  Tulejka Bosch

  http://www.veterancykel.se/Dynamos/
 9. derkb

  Amerykanie będą złomować F-117A

  Sztukę mogli by przekazać wiernemu" sojusznikowi do muzeum w Krakowie. (oczywiście po demontażu ajnych" systemów awioniczych jesli ten samolot jeszcze takowe posiada a których Rosjanie czy Chinczyczy nie zbadali u Serbów, bo pokrycie pewno gruntownie zbadane)
 10. derkb

  Wrak samolotu - port Mrzeżyno.

  Czyli szczęście w niesczęściu...może był w jednym kawałku, lecz maszyna przy pomocy której odkryto rozkawałkowała go. Ciekawe jak bardzo uszkodziła.
 11. Zapewne chodziło o dźwignie hamulca ręcznego i sprzegła na kierownicy....
 12. derkb

  Radziecki identyfikator samoróbka

  Nie wiem dlaczego ale ruskie litery mi nie wczytuje, oczywiście to u góry to skrót K.N. i ruskie Ż" od żurnalist, zurnalistyczny- dziennikarz. dziennikarski
 13. derkb

  Radziecki identyfikator samoróbka

  Nie doczytalem pierwszego postu, juz przetłumaczone... Dziennikarz ... K.I.Ż, - komunistyczny instytut dziennikarstwa Tutaj więcej o nim (jesli to nie zbieznośc nazwiaska) http://monomax.sisadminov.net/main?cmd=view&article=964&print=1
 14. derkb

  Radziecki identyfikator samoróbka

  Po polsku dla tych co nie czytają cyrylicy nazywał się: nazwisko- Kiriuszkin Iwan ociestwo od imienia ojca -Filipowicz
 15. asir dysdym 28 VI - to moze oznaczac że 28 VI wziety do niewoli pod Dubnem ( ) na ukrainie, wtedy tam trwały walki a Uzbek z cyrylicy mógł porzekrecac na łacinę U=Y, z wikipedi mozna się dowiedziec że od 1927-40 uzbecki zapisywano łacińskim alfabetem.
×

Powiadomienie o plikach cookie