Jump to content

KRANIK

Forum members
  • Content Count

    268
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by KRANIK

  1. witam, ta stronka powinna pomóc http://www.iaepan.edu.pl/~zbikob/lotnicza/page27.html
  2. dom jest spory, tzn. dwu piętrowy, dwie stodoły, obora, i budynek gospodarczy! z wyglądu jak na moje pierwsze spojrzenie wyglądał na młyn, ale kolega mnie zbił z tego tropu!podobno to był zwykły dom?! rodzinka niemiecka, mieszkała w nim jeszcze po wojnie razem z dziadkami mojego kolegi, podobno porządna i zgodna rodzina, dziadek dostał jeszcze do tego domu kawałek lasu w którym znalazł(dziadek) zakopaną skrzynię ale była w niej tylko porcelana.dziadek wpadł nogą w dziurę usłyszał głuchy stukot i okazało się że to ta skrzynia. Niestety z dziadkowie kolegi już nie żyją, a ojciec kolegi wie tyle że coś dziadek znalazł!I w którym lasku!:( o dziwo jak ruskie już na dobre się rozpanoszyli to zabrali dziadkowi ten lasek i urządzili w nim punkt obsewrwacyjny na zachodnią granicę!
  3. pamiątek rodzinnych w postaci zdjęć tam żadnych już nie ma! a kręcili się nie zaraz przy domu, tylko zaraz przy ulicy gdzie rośnie z 10 jesionów!a o jakieś pamiątki rodzinne to by chyba się spytali, tak mi się wydaje
  4. co do skrytek poniemieckich to mam 3: -skrytka pod wielkim głazem: obmurowana cegłami niestety pusta(widziałem) -skrytka pod wielkim głazem widziałem jak byłem ostatnio z kolegą na piszczałkach, został dół w którym była zapewne zakopana skrzynia bo widoczne były w dole proste ścianki z piasku(tak na oko wykopana niedawno) nawet powiedziałem koledze że ktoś nas właśnie ubiegł:( na skale wykuty charakterystyczny szlaczek. -mój kolega mieszka w poniemieckim domu i syn tych niemców przyjeżdża do nich raz na rok, dwa, ostatnio jak pojechałem do niego z piszczałką kolegi mama mówi nam poszukajcie tam koło tych jesionów bo jak ostatnio byli to tam się kręcili, niestety nic nie trafiliśmy ale to coś musi tam jeszcze być skoro jeszcze tam tak często przyjeżdżają:)
×
×
  • Create New...

Important Information