Skocz do zawartości

Słaby Rzym


Rekomendowane odpowiedzi

Będzie ciężko z identyfikacją, najlepiej jak weźmiesz jakiś katalog z monetami lub poszukasz ich w necie i będziesz przeglądał i patrzył na swoje. tak zniszczone monety jest raczej trudno zidentyfikować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lewej na skanie awersów:
1) na skanie rewersów druga; Konstans (337-350) lub Konstancjusz II (337-361) typ VOT XX MVLT XX" w wieńcu,
2) na skanie rewersów trzecia; Walens (364-378) lub Walentynian I (364-375) lub Gracjan (367-383) typ GLORIA ROMANORVM", cesarz ciągnacy jeńca,
3) na skanie rewersów czwarta, panowania j.w., typ SECVRIRAS REI PVBLICAE", kroczaca Wiktoria,
4) na skanie rewersów pierwsza, Konstancjusz II (337-361) typ FEL TEMP REPARATIO" ze sceną walki.

Bardzo polularne monety w tym stanie warte ok. 1 zł/szt.

Proszę o info ( elnio@wp.pl ), czy te monety zostały znalenione w Polsce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasna dupa elnio!!!!
Nie spodziewałem się!!!!
Stan tych monet jest naciągany jako trzeci!
A TY sobie je zwyczajnie zidentyfikowaleś!
Masz rację, co do wartości - ale prawdę mówiąc, są one czyszczone w specyficzny sposób i w łapkach widać sporo więcej - są widoczne napisy... i wyraźne sylwetki - jak lampa skanera jedzie, to tak swieci, że potem wszystko się błyszczy. Znalezione w Polsce w postaci raczej złomu powyżej 200 sztuk. Większość nieczytelna...
Pozdrawiam i gratuluję doświadczenia.
Radek.
P.S. jestem teraz niedostępny - ale jak chcesz to napisz mi namiary - gdzie mieszkasz, to podam Ci majbliższy teren do exploracji odnośnie Rzymu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie szukam monet, tylko zbieram informacje na temat znalezisk monet rzymskich na ziemiach polskich. Dlatego jeżeli to mozliwe prosze o dokładną liczbę monet, ich przyblizony opis (tzn. czy wszystkie wygladają mniej więcej jak na skanach i są z brązu) i gdzie mniej więcej zostały znalezione.
Pozdrawiam
Arek
elnio@wp.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie