Skocz do zawartości

Pilica


Gość Marek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Często w różnych publikacjach, a także w TV spotykałem się z informacją o wydobyciu z Pilicy, w okolicach Piotrkowa pojazdu opancerzonego.
Będąc na wakacjach, w końcu lat 80-tych w małej miejscowości pod Piotrkowem właśnie, natknąłem się na miejscową opowieść- legendę, że w czasie odwrotu armii niemieckiej zatonął w rzece jakiś pojazd.... Mówiono mi też, że z \wieżyczki\" dzieciaki skakały do wody- teraz to dorośli ludzie. Nawet pokazywali mi jakieś blachy pochodzące z tego pojazdu....
Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, gdzie dokładnie był wydobyty ten odrestaurowany wóz- może jeszcze coś można wyciągnąć z tego miejsca, które znam?
Pozdrawiam Marek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam kontakt z grupa ludzka
namiary masz http://www.bolas.prv.pl/
w dziale klub

i Michalem Bbasia namiaru szukaj na tym forum w postach o grupie Lodzkiej
a to co wycignieto to 3 sdkfz 251
i ciezki cziagnik luftwaffe
i to wszystko z okolic mostu do niebieskich zrodel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co chcesz diokładnie wiedziec bo w latach 80 i wcześniej było wyciąganie kilkanaście różnych i różniego typu pojazdów a tego \złomu\" jeszcze leży sporo w rzece.
jeżeli masz 4000 pln i zgode konserwatora zabytków lub przekażesz pojazd do muzeum to nie ma problemy bym zaprowadził ciebie na miejsce gdzie spokojnie sobie leży w wodzie takowy wrak :)))
pozdrawiam michał BBasia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie