Skocz do zawartości

 mapy kopalni


Gość stolcoo

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam map (czy też planów)kopalni na Pomorzu Zachodnim i w okolicach Szczecina z 1900-1920 roku. Szczególnie z rejonu Puszczy Bukowej. Były tam kopalnie kredy i margla.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kim jestes buraku ze tak ci przeszkadzaja inni ludzie?Co sie czepiasz panie X?Podpisuj sie nastepnym razem cykorze!
Forum służy do między innymi do wymieniania cennych dla nas wiadomości więc się bujaj,jak gość ma ochotę pisać na forum ze czegoś potrzebuje to niech pisze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pulsak, daj spokój. To prawdopodobnie ten sam palant , który w innym poście rzuca miesem bo jeszcze prenumeraty nie dostał. Szkoda słów i choworyty.......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż Pulsak nie masz racji.

Strona ODKRYWCY jest podzielona logicznie na kilka działów. W tej liczbie jest FORUM i są OGŁOSZENIA.

Są dwie zasadnicze różnice między jednym a drugim. Pierwsza to \czas emisji\". W OGŁOSZENIACH post znika po 30 dniach, a FORUM ma chyba charakter \ponadczasowy\" (trzeba by zapytać Bociana jak on to sobie zaplanował). OGŁOSZENIA są dodatkowo podzielone tematycznie (KUPIĘ SPRZEDAM POSZUKUJĘ ...) dzięki czemu nie ma konieczności grzebania w całości, ale jeżeli ktoś sobie życzy - to proszę bardzo można je wywołać taśmowo (nawet trochę szkoda że Bocian przez analogię nie zrobił możliwości wyświetlania wszystkich linków, żeby mieć obraz całości trzeba zajrzeć kolejno do każdej kategorii).

Druga różnica między FORUM a OGŁOSZENIAMI, to spodziewany sposób reakcji środowiska na post'a. W przypadku OGŁOSZENIA, nadawca oczekuje maili (telefonów, listów) z ofertą, propozycją, rozwiązaniem problemu itp. Tak czy inaczej całość odbywa się na zasadzie kontaktu osoby z osobą, bez wiedzy ogółu.

W przypadku FORUM, post ma za zadanie zainicjować wymianę poglądów, dyskusję, w której uczestniczy większe grono (fakt że znakomita większość biernie) i podnosi się w ten sposób \środowiskowa\" znajomość tematu. Utrącane są poglądy fałszywe. Oceniane jest prawdopodobieństwo w przypadku wielu wersji. Między innymi ze względu na \ ozległość w czasie\" posty z FORUM nie powinny znikać już po 30 dniach.

Biorąc więc pod uwagę jednorazowy charakter i krótką aktualność OGŁOSZEŃ (bo albo już sprzedał albo już kupił albo i tak to nikogo nie interesuje) oraz to że każdy nowy post-temat na forum powoduje przesunięcie najstarszego na stronie na stronę następną, można protestować przeciwko takiej praktyce. Szkoda po prostu żeby OGŁOSZENIA zajmowały miejsce na \ponadczasowym\" FORUM, zmniejszały jego funkcjonalność - i co tu dużo gadać - czyniły je nudniejszym. Mam z tego powodu pretensje na przykład o to, że \zniknął\" (został przesunięty dalej) temat Grzesia: Grossdeutschland???. Toczyła się tam całkiem ciekawa dyskusja, która została \zepchnięta\" przez serię typowych OGŁOSZEŃ czy APELI, które niekoniecznie musiały być nobilitowane do roli samodzielnych tematów (nie będę wymieniał żeby nikt nie poczuł się dotknięty - wystarczy samoocena). Trudno taką zamianę ocenić pozytywnie i można a nawet trzeba jej przeciwdziałać.

To ja pozwoliłem sobie zwrócić uwagę \To szukaj sobie w OGŁOSZENIACH a nie na Forum\". Napisałem wyżej w sposób zrozumiały dlaczego. Nie było to może nazbyt delikatne ale zwracanie uwagi ma to do siebie, że nie jest głaskaniem po główce. Miałem nadzieję, że w ten sposób przyczynię się do funkcjonowania strony w sposób zgodny z założeniem (ku naszemu ogólnemu pożytkowi zresztą) ale wygląda na to, że z powodu braku zrozumienia będzie to trudniejsze niż się spodziewałem.

Podsumowując: z całą pewnością nie można się w tym Pulsak dopatrzyć buractwa. O cykorzeniu jak widać też trudno mówić, a to dlatego że nie mam w zwyczaju robić (pisać) rzeczy do których później bałbym czy wstydził się przyznać. Tak więc wyrażasz zdecydowanie pochopne poglądy. Spodziewam się również, że kolega AKAGI spostrzeże, że bez uzasadnienia przypisał mi \ zucanie mięsem\" (że o \palancie\" nie wspomnę). A STOLCOO spryciula nauki zrozumiał i całkiem zgrabnie zainicjował: Bunkier Schwedego. Chociaż tyle dobrego.

Może jeszcze sugestia dla kolegi Bociana: ponieważ problem jak widać póki co jest nieśmiertelny więc może by tak gdzieś w obszarze:

\ Dodaj nowy temat
Zobacz posty ostatnio dodane do forum\"

wtrącić \Przejdź do ogłoszeń\" albo
\e względu na większą skuteczność sugerujemy OGŁOSZENIA zamieszczać we właściwym dziale.\".

Fakt że link do OGŁOSZEŃ znajduje się raptem o 120 pixeli wyżej, ale okazuje się że to zbyt daleko. Zresztą jestem przekonany że rozwiązanie, jakie kolega wymyśli będzie lepsze (uznanie dla dotychczasowych efektów).

Pozdrowienia dla tych, którzy doczytali do końca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za słowa uznania, moja próżność została mile połechtana. Poprawiłem w dziale linki, aktualnie można wyświetlić linki z wszystkich kategorii naraz. Dziękuję za wszelkie uwagi na temat działania serwisu, wiadomo że ja już straciłem \dystans\" do mojego dzieła i nie widzę wielu błędów.

Jednocześnie mam prośbę do wszystkich - jeżeli nie chcecie podawać swojego e-maila( sam tego z lenistwa nie robiłem - mea culpa :) ), to chociaż wpiszcie swojego nicka. Nie będzie potem problemów, kto co i o kim napisał. Myślę że takie posty bez podpisu wielu irytują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj anonimowy człowieku,uważam że twoje argumenty są bardzo słuszne dlatego po częsći zwracam honor.Jednak do konca sie z toba nie zgadzam a na dyskusje nie mam czasu i uważam ze była by ona bezsensowna.P.S. ani ty ani ja nie zmienimy mentalnosci naszego społeczenstwa i ludzie dalej beda robic tak,jak im bedzie wygodniej:)
Pozdrawiam Ciebie anonimowy człowieku oraz wszystkich znajomych i życzę wam wesolych i pogodnych świąt oraz BOMBOWEGO i WYSTRZAŁOWEGO sylwestra!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie