Skocz do zawartości

 Park Kleciński


Gość Pulsak

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie WROCLAWIANIE i nie tylko!!!
Mam jedno małe pytanko,czy ktoś może wie coś na temat Parku Klecińskiego???Podobno przed wojną stał tam bardzo ładny PAŁACYK ówczesnego właściciela cukrowni klecińskiej.Legendy głoszą,że w podziemiach tego budynku niemcy chowali różne ciekawe rzeczy.JAk wiadomo legendy,legendami ale może ktoś wie coć ciekawego na ten temat i chce się tą wiedza podzielić...
Pozdrawiam wszystkich PULSAK>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Past,problem jest w tym ze nigdzie w literaturze nie znalazłem śladu tego obiektu.Mówiąc na to pałac trochę przesadziłem,był to raczej \ogaty dom\".Moje informacje sa z dość niepewnego żródła,napisałem na forum ponieważ mam nadzieję że ktoś oprócdz mnie coś na ten temat słyszal.Pozdrawiam Pulsak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś czas temu gdzieś w sieci widziałem przedwojenny plan miasta tam musiało coś takiego być (nie mam linku było to kilka lat temu) wydaje mi się że gdzieś taka mapa jest ja np mam kopie przedwojennych map Lwowa rewelacja gdy zwiedza się Lwów może i dla wrocławia coś takiego wydano?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze, Past!
Polecam antykwariat naukowy na Kużniczej,pana sprzedającego pocztówki na Rynku przy Świdnickiej i pewnie parę innych księgarń,-jakiś czas temu ukazał się reprint planu W-ia z 1930 r., małe toto, ale jednak.W 1997 ukazał sie także reprint z czasów wojny,nie wiem , kto to wydał, był, o ile się orientuję trochę większy i z zaznaczonymi zniszczeniami wojennymi, ale teraz nigdzie chyba tego dostac już nie można. Tak więc było trochę tego,choć jakość pominę milczeniem...
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesięcy temu w :Słowie Polskim ukazał się wielki tekst o dziejach cukrowni i jej otoczeniu. Autorem był Marek Perzyński, tekst powinien byc w archiwum \Słowa\".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie