Skocz do zawartości

[Budowo] Wątek miniaturowych łodzi podwodnych


Rekomendowane odpowiedzi

Pracuję na co dzień w geodezji ale że jest to ciekawe więc przytoczę relację. W ostatnim czasie 2 msc tyczyłem na dość sporym obszarze w tym rejon Budowa.Dowiedziałem się o możliwej w tym miejscu tajnej szkole operatorów łodzi podwodnych. Sprawę bym całkowicie zostawił, jednak jeszcze wcześniej  w kwietniu mając zlecenie niedaleko słynnej torpedowni poajwił się ten sam wątek i to odnośnie Budowa. Sprawdziłem na ile to może być prawdziwe i przytoczę fakty : na stronie niemieckiej jest opis ze zdjęciami (nie Budowo) szkolenia na symulatorach jak działaja mechanizmy sterownia balastowe . i takie symulatory są opisane też w książkach , powstało w dużej ilości kilka typów mini łodzi podwodnych które faktycznie były używane w tajnych działaniach : Hecht, Molch, Seehund z tego typu najciekawszym zdaje się Bieber (bóbr). Piszę o udokumentowanych znanych obecnie. Doświadczalnych było więcej. Kolejny fakt - było kilka łodzi podwodnych z drewna w tym słynny Turtle z USA.

Jak działa czyli krótki kurs szkolenia

 

Do budowy różnuych mini ubootów używano gotowych części z torped - silniki, akumulatory. Szukając jeszcze więcej na temat jak szkolono tak dużą ilośćludzi, trafiłem na wątek dla luftwaffe czyli szybowców szkoleniowych SG38 i Grunau Baby produkowane w tysiącach sztuk, śmiesznie tanie ale pełniące funkcję nauki pilotażu. I w naprawdę bezpieczny sposób. To nie na temat. jednak wg mnie jest ponad 50% szans że mieli także mikro uboty szkoleniowe  z drewna.

Link do strony dotyczy mini ubotów

http://www.uboataces.com/midget-seehund.shtml

 

 

Edytowane przez aronax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie