Skocz do zawartości

kapitan Kawtaradze


ammuratow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Byłem wczoraj na grobie moich Dziadków pochowanych na cmentarzu Prawosławnym w warszawie. Kiedy już zbierałem się do domu moją uwagę zwrócił pobliski grób. Jest tam pochowane m.in. małżeństwo Kawtaradze Halina i Jan). Data ich śmierci to 2 sierpnia 1944. Czyżby zginęli w czasie rzezi na Woli? Jan (Vano) Kawtaradze służył jako kapitan kontraktowy w WP. We wrześniu 1939 był dowódcą 7 kompanii w III batalionie 70 p.p. W necie jest o nim kilka wzmianek. Jest wspomniany jako jeden z Gruzinów walczących w Powstaniu, ale fakt, że data śmierci jego i jego żony jest ta sama nasuwa przypuszczenie, że mogli zginąć jako cywile rozstrzelani przez Niemców. Bardzo mnie zaciekawiły losy kapitana. Jeśli ktoś wie coś więcej, to proszę o informacje.

P.S.

Umieściłem post w tym dziale, bo nie wiedziałem, czy pasuje tu, czy może w "Identyfikacji".

Pozdrawiam

foto.jpg

fota2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na liście ofiar cywilnych Powstania. Zginęli na ulicy Wspólnej ( i tu mała nieścisłość ) 3 sierpnia. Na grobie jest informacja, że 2 sierpnia, ale na liście jest informacja, że byli ekshumowani, więc może stąd ta różnica jednego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie