Skocz do zawartości

Guziki


Potro

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 

Jaki jest dobry sposób aby przechowywać guziki? Czy guzik wejdzie w reakcję chemiczną gdy będzie długo leżał w torebce strunowej?

Tak samo jak monety wykopki, chyba nie powinna się bardziej zniszczyć w woreczku strunowym? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam palety na monety. W miejscu na monetę na środku nacinasz nożem do tapet materiał z plastikiem ale tylko zewnętrzna warstwa. Następnie śrubokrętem płaskim poszerzasz otwór na uszko i git. Jak jest bez uszka to i tak się trzyma bo masz zasówkę. Palety standardowe rozmiar jakie otwory sam dobierzesz sobie. Najbardziej chyba uniwersalne to 48 oczek. Można też z pleksiglasu takie stawiane wejdzie więcej ale to bardziej stacjonarne bo ciężkie ale sporo więcej wejdzie

Polecam zakup tutaj solidna firma

https://allegro.pl/oferta/box-na-monety-typ-b-99-1-7135938148

https://allegro.pl/oferta/paleta-na-monety-po48-moneta-2zl-gn-bez-kapsla-7258693138

Do tego polecam kuferek i jest git.

https://allegro.pl/uzytkownik/marcia_com_pl?string=Kuferek drewniany&bmatch=baseline-al-product-nbn-eyesa2-engag-dict45-col-1-2-0513

w paletach nic się nie dzieje są przeznaczone dla monet więc guzikom tym bardziej nic się nie stanie i do tego ładnie wszystko widać i można sobie po numerować opisać np. Kiedy gdzie i za ile kupiony. Mam nadzieję że moderator mi wybaczy za wstawienie linków ale to w dobrej wierze i poglądowo. Według mnie to jest bardzo dobry sposób przechowywania i polecam wam. Wstawiam kilka zdjęć jak przerobić i jak to wygląda.

IMG_20200516_102736-800x600.jpg

IMG_20200516_101658-800x555.jpg

IMG_20200516_102803-800x534.jpg

IMG_20200516_101728-800x445.jpg

IMG_20200516_101226-800x600.jpg

IMG_20200516_101251-768x1024.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linki do aukcji po pierwsze są formą reklamy której nie chcemy na Forum, podobnie jak i innych śmieci. Po drugie z czasem po prostu znikają, dla tego jest obowiązek ładowania fotek bezpośrednio na Forum. Idea jest taka aby informacje zostały dla potomnych i były w pełnej formie do odczytania po latach. 

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że tak jest i przepraszam za te linki ale chciałem pokazać jak najdokładniej jak to zrobić i gdzie ewentualnie zakupić. Sprzedawców jest masa można palety kupić praktycznie wszędzie to tak poglądowo. Mam nadzieję że kolegom się przyda to co pokazałem temat sprawdzony już kilku osobom poleciłem i wszyscy są zadowoleni. Jest to tani i praktyczny sposób przechowywania a zarazem ekspozycji można sobie na kompie wydrukować lub odręcznie opisać każdy guzik. Ja tak mam zrobione łącznie z historią każdej sztuki gdzie od kogo kiedy i za ile kupione. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie