Skocz do zawartości

Okolice Magnuszewa w latach okupacji


roomusek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Szukam zdjęć, skanów, tematów, dotyczących okolic Magnuszewa w latach '39 - '45. Chciałbym zobaczyć zdjęcia nawet anonimowe i niewiele znaczące. Cała moja rodzina pochodzi z tych stron, a burzliwa historia tych okolic wciąż do mnie wraca. Od szczeniaka nie daje mi spokoju. Nie mogę w całym internecie, czy jakichkolwiek archiwach znaleźć na przykład fotografii wykonanych po przełamaniu linii Wisły w Studziankach. Interesują mnie również zdjęcia powojenne. Młodzi ludzie chętnie wtedy fotografowali się na wrakach broni pancernej z czasów konfliktu. Nie do wiary, że na polach okolicznych nic nie stało. Na jednym z forów "Odkrywcy" znalazłem kilka ciekawych zdjęć z '39 roku, z przemarszu wojsk niemieckich i jeńców polskich na drodze do, albo z Magnuszewa. Nie ma żadnych fotografii okolicznych wsi: Woli Magnuszewskiej, Wilczowoli, Trzebienia. W tych okolicach prowadzone były przecież dość istotne walki, Polacy przeprawiali się w okolicach Przydworzyc i nie tylko, przez Wisłę. W 1944 wieś Studzianki - jak wszyscy wiedzą, przechodziła wielokrotnie z rąk do rąk. Gdyby ktoś zechciał podzielić się czym może, byłbym wdzięczny. Nie tylko za fotki. Za każdą informację, opowieść, legendę... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie