Skocz do zawartości

gąsienice czołgowe


kuba269

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Mam spory problem z rozbiórką gąsienic do su 76/ T 70
Ostatnio zakupiłem od rolnika który miał zrobiony z nich chodnik.
Chciałbym się was poradzić jak je rozebrać. Podczas próby rozbiórki pękają. Czy jest jakiś sposób by uratować je?
Dodam że gąsienice są sztywne i mocno zardzewiałe , udało mi się co prawda wybić 2 bolce i uratować 2 szt. niestety kolejne 2 pękły. Bolce są bardzo wyrobione ,, długo chodziły w suczce,, może dlatego tak ciężko idzie ich rozbiórka. Jeśli ktoś miałby jakiś pomysł proszę o porady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po oppukaniu i oczyszczeni są całkiem zdrowe , mimo iż dziury są mocno wyrobione jakieś 0,5 cm luzu po włożeniu prostego bolca . Myślałem żeby nawet poświęcić polce i ponadcinać by łatwiej je rozdzielić ale nie ma dostępu by bolce pociąć diaksem . Koledzy pomóżcie... A gąsek jest do oczyszczenia i rozebrania około 200 szt więc warto by uratować jak najwięcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba koniecznie rozruszać. Umyj zwykłą myjką ciśnieniową, część pewnie ruszy. Mniejsze kawałki łatwiej namoczyć w ropie lub czymś podobnym. Palnik na propan-butan czy piaskowanie to też wyjście. Spróbuj wypychać sworznie ściągaczem do łożysk. Nie śpiesz się! Siłowe rozwiązanie to najgorszy pomysł.
Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie