basia81 Posted September 16, 2017 Author Posted September 16, 2017 Witam. Moneta mocno zajechana widoczny herb z orłem a druga strona to.. część litery? Wybaczcie ale pierwszy raz spotykam się z taką monetą-Lubuskie. Proszę o podpowiedź. Pozdrawiam.
matrix14xxx Posted September 16, 2017 Posted September 16, 2017 Podobna do pruskich 3 lub 4 fenigów z połowy XIXw.Zdjęcie z netu.
zozu Posted September 16, 2017 Posted September 16, 2017 Porównaj do: Trojak/3 grosze Prusy Południowehttp://pl.wikipedia.org/wiki/3_grosze_1796%E2%80%931797http://www.katalogmonet.pl/Katalog/Zabory-1795-1918/Zab%C3%B3r-pruski-1796-1798-1801-1816-1818/Monety-Prus-Po%C5%82udniowych-1796-1798/obiegowe/trojak-A-dp1http://www.katalogmonet.pl/Katalog/Zabory-1795-1918/Zab%C3%B3r-pruski-1796-1798-1801-1816-1818/Monety-Prus-Po%C5%82udniowych-1796-1798/obiegowe/trojak-FIRIDERICUShttp://www.katalogmonet.pl/Katalog/Zabory-1795-1918/Zab%C3%B3r-pruski-1796-1798-1801-1816-1818/Monety-Prus-Po%C5%82udniowych-1796-1798/obiegowe/trojak-E-dp1
basia81 Posted September 16, 2017 Author Posted September 16, 2017 Tak to moglyby byc 3 grosze. Ta litera" to chyba loki Fryderyka. Sprobuje jeszcze poszukac ale mysle, ze to jest to. Dziekuje.
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.