Witam, ktoś wyrzucił starą maszynę do szycia Singer. Nie sposób przejść spokojnie koło takiego obiektu. Maszyna jest w dosyć dobrym stanie, bo szyje bez problemów. Chciałbym ją trochę odnowić i dostosować do dzisiejszych czasów, oczywiście zachowując to wszystko co stare. Ale np smar dam teflonowy. Po dokładnym obejrzeniu i sprawdzeniu w internecie - maszynę wyprodukowano w 1904 roku w Wittenbergu w Niemczech, bowiem ma numer seryjny C39240. Poza tym na zasuwce płytki ściegowej jest numer 15188, a na dolnym uchwycie zasuwki numer 2824 i nazwa Simanco. Na mosiężnej płytce napis : THE SINGER MANFC.CO , Trade Mery, oraz stylizowana litera S z powiększoną dziurką do igły. Maszyna nie ma na korpusie okrągłej blaszki, odchylanej na 1 śrubce, na której powinien być podany model. I tu jest problem, bowiem różne źródła podają różne modele np. 0,15D, 15 itd. Blaszki będę szukał, ale jak upewnię się co to za model ... Zbuduję dla niej odpowiednią skrzyneczkę oraz nakrycie i zastanawiam się nad napędem : elektryczny czy tylko ręczny od dłoni.
Pytanie
wojwa
Po dokładnym obejrzeniu i sprawdzeniu w internecie - maszynę wyprodukowano w 1904 roku w Wittenbergu w Niemczech, bowiem ma numer seryjny C39240. Poza tym na zasuwce płytki ściegowej jest numer 15188, a na dolnym uchwycie zasuwki numer 2824 i nazwa Simanco. Na mosiężnej płytce napis : THE SINGER MANFC.CO , Trade Mery, oraz stylizowana litera S z powiększoną dziurką do igły.
Maszyna nie ma na korpusie okrągłej blaszki, odchylanej na 1 śrubce, na której powinien być podany model. I tu jest problem, bowiem różne źródła podają różne modele np. 0,15D, 15 itd. Blaszki będę szukał, ale jak upewnię się co to za model ...
Zbuduję dla niej odpowiednią skrzyneczkę oraz nakrycie i zastanawiam się nad napędem : elektryczny czy tylko ręczny od dłoni.
1 odpowiedź na to pytanie
Rekomendowane odpowiedzi
Temat został przeniesiony do archiwum
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.