Skocz do zawartości
sonicsquad

Bomba na Legnickiej. Ulica zamknięta, ewakuacja mieszkańców

Rekomendowane odpowiedzi

Przed godz. 9 na ul. Legnickiej wykopano ważącą 250 kg bombę lotniczą z czasów II Wojny Światowej. Policja zarządziła bezwzględną ewakuację mieszkańców bloków przy Legnickiej i Wejherowskiej. O godz. 10.20 ulica Legnicka została zamknięta dla ruchu na odcinku od skrzyżowania z Niedźwiedzią do skrzyżowania z Wejherowską. Na Legnickiej wstrzymano też kursowanie tramwajów. Z powodu ewakuacji zamknięto także sklepy i lokale usługowe, w tym Biedronkę przy ul. Legnickiej

Bombę znaleziono na budowie Legnicka Street, powstającego przy skrzyżowaniu Legnickiej i Rysiej. To 250-kilogramowa bomba lotnicza, ma średnicę ponad 50 cm. Trwa ewakuacja mieszkańców budynków przy ul. Legnickiej 57, Wejherowskiej 3-9 oraz 11-17. - Taki zasięg możliwego oddziaływania niewybuchu wskazali saperzy. Gdy tylko będziemy pewni, że w żadnym z budynków nie przebywa ani jedna osoba, wezwiemy patrol saperski z powrotem, aby wywiózł bombę na poligon - mówi aps. szt. Łukasz Dutkowiak z zespołu prasowego dolnośląskiej policji. - Policja ewakuuje wszystkich mieszkańców z najwyższych bloków przy ul. Wejherowskiej. Powiedzieli, że do wieczora nie będziemy mogli wrócić do domu - mówi pani Lucyna Świątnicka, mieszkanka Wejherowskiej. - Nad ranem wróciłam z wakacji i ledwo zasnęłam. Zaczęli walić w drzwi i kazali nam wyjść bo znaleziono bombę. Dobrze, że zdążyłam leki żarzyć i wziąć dokumenty - mówi pani Danuta.

Dla mieszkańców przed budynkami podstawiono autobusy. - Będą ustawiać się na ul. Białowieskiej 13 - informuje MPK. Nie wszyscy mieszkańcy chcą opuścić swoje domy. - Nie wyjdziemy z mieszkania. Mam starszą mamę, która już się nie rusza, nie chcę jej denerwować - mówi jedna z mieszkanek Wejherowskiej. Policja nie dyskutuje z mieszkańcami - wszyscy muszą się ewakuować, bo ryzyko wybuchu jest duże. Zamknięta ulica Legnicką Na czas prac saperów ulica Legnicka została zamknięta dla ruchu. Nie wiadomo, jak długo potrwają utrudnienia.

http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/popowice-gadow/a/bomba-na-legnickiej-ulica-zamknieta-ewakuacja-mieszkancow,12292674/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi