batoni Napisano 29 Czerwiec 2017 Autor Napisano 29 Czerwiec 2017 Witam!Posiadam grosza z 1610 roku, który ma podobną, złotawą patynę jak w tym wątku:http://odkrywca.pl/zygmunt-iii-august-grosz-1610,675707.html#675707Na rancie w miejscach ukruszeń jednak wydaje mi się, że wychodzi miedź. Masa mojego egzemplarza to ok. 1.25g. Drugi mój egzemplarz jest przedziurawiony prawdopodobnie nożem, ma masę ok. 1,5g. I tu moje pytanie - jak myślicie Koledzy - oba są fałszerstwem z epoki? Ten przedziurawiony to chyba już w epoce został wyłapany jako fałszywy i dlatego go uszkodzili.. Ale ten pierwszy na żywo jest dużo ładniejszy od przedziurawionego - czyżby bardzo dobre fałszerstwo? A może jest oryginalny?Proszę Kolegów o opinię.Pozdrawiam!
sigis3 Napisano 1 Lipiec 2017 Napisano 1 Lipiec 2017 Witam, te grosze przypominają fałszerstwa z Suczawyhttp://monederomanesti.cimec.ro/moldova/falsuri/a_003.htmTen dzióbnięty nożem został najpewniej w ten sposób sprawdzony (tzn. jaki ma rdzeń pod warstwą srebra), po czym obie monety właściciel wyrzucił. A przynajmniej jest to całkiem prawdopodobne. Wyglądają nieźle, na nie zniszczone obiegiem.
batoni Napisano 2 Lipiec 2017 Autor Napisano 2 Lipiec 2017 Dzięki za opinię sigis3! Jeśli chodzi o monetę dziabniętą nożem to się z Tobą zgadzam, że tak sprawdzono jej autentyczność. Jednak obie monety nie mają ze sobą nic wspólnego - tzn. nie miały wspólnego właściciela w epoce (na 99% bo różne cuda się zdarzają ;) ).Pozdrawiam!batoni
Rekomendowane odpowiedzi
Temat został przeniesiony do archiwum
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.