Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest shultz

Jarocin i okolice

Recommended Posts

Guest
czy mozna coś wykopać koło Jarocina lub w okolicach?

oj ciężko z tego co wiem to bliżej Poznań i Kalisz
poszukaj w historii o kaliszu

Guest
gdzieś pod Jarocinem wygrzmocił amerykański B 17

Guest
Jak mnie pamięć nie myli, to coś się tam działo w czasie Powstania Styczniowego.

to nie było pod Jarocinem tylko bardziej na południe, głośno o tym w necie, bo to swojego rodzaju rekord ;]

Co do b 17 to rozbił się on pod Jaraczewem.Na miejscu zginęło 4 lotników(jednemu nie otwarł się spadochron)resztę rosjanie wywieżli na przesłuchanie do Rosji.Poległych lotników pochowano w Jaraczewie w czerwonych trumnach.Po wojnie ich ekschumowano.W latach póżniejszych pan Czabański świadek katastrofy postawił pomnik na którego odsłonięcie przyleciał ze stanów członek załogi.Resztki fortecy" można oglądać w Gostyniu u kolekcjonera pana Pedy

O co chodzi w końcu z tym rekordem?Dodam że drugiB17 praktycznie wylądował w Wilkowie Polskim koło Leszna.Stał tam przez prawie 2 tygodnie.

Mogę jeszcze dodac że pod Jarocinem miały miejsce zrzuty uzbrjenia dla ak. przez halifaksy.Był nawet dokument poswiecony temu tematowiu na info3 poznań.Nie wszystkie zrzuty udalo sie przejac ak-wcom.Czesc zostala przejeta przez zolnierzy niemieckich a czesc zaginela zupelnie.

ja mieszkam w wilkowyji 5km od jarocina. jesli nadal poszukujesz na terenie to daj mi znac mozemy sie kiedys spotkac i przeszukac jakas okolice

Mieszkam też w okolicach Jarocina ale na dzień dzisiejszy jestem bez sprzętu. Na wspólny wypad się pisze.

Chetni na wykopki na wiosne ? posiadam kilka miejscowek w okolichac Jarocina....piszcie :)

Może poczeszecie pola wokół Szczypiorna.?I wojna duży obóz jeniecki,pod jej koniec obóz internowania legionistów a na początku lat 20-tych XXw.obóz czerwonoarmiejców.

witam szukam chętnych na wspólne wypady + - 50km od jarocina
Biegam z garetem euroace 350 - (kolorek)

Nie wiem dlaczego ale non stop wyskakuje mi ten sam teks.

Wysyłanie wiadomości dla nowych użytkowników zostało zablokowane
szojopan@wp.pl

• Create New...

Important Information