Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

zozu

Nieznane zdjęcia gen. Palmera z II wojny światowej

Recommended Posts

Niezależny portal historyczny Argunners opublikował serię niesamowitych fotografii pochodzących z okresu II wojny światowej. Fotografie pochodzą z archiwum generała Charlesa Day Palmera i przez lata wojny były tajne"
Pierwotnie fotografie nie były przeznaczone do publikacji. Były wykonywane na potrzeby amerykańskiej armii i zostały utajnione. Generał Palmer otrzymał je na własny użytek po ocenzurowaniu, czyli usunięciu m.in. nazw fotografowanych lokalizacji czy nazw jednostek"
Historycy z Argunners apelują o pomocy w identyfikacji miejsc, osób, sprzętu czy urządzeń, które są widoczne na zdjęciach z archiwum amerykańskiego generała Charlesa Day Palmera. Razem z magazynem Argunners zachęcamy do poszukiwań. Jeżeli macie jakiekolwiek informacje na temat zamieszczonych zdjęć, magazyn prosi o kontakt zamieszczony na stronie: www.argunners.com/contact/"

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/nieznane-zdjecia-z-ii-wojny-swiatowej-odtajniono-archiwum-amerykanskiego-generala/me94qd
http://www.argunners.com/amazing-wwii-photographs-youve-never-seen-before-part-1/

Share this post


Link to post
Share on other sites
To ciekawe, bo DailyMail podaje za argunners jeszcze kilka innych fotografii chyba niewidocznych w źródle :)

http://www.dailymail.co.uk/news/article-3205235/Lifeless-bodies-bombed-cities-weary-men-horrors-World-War-II-revealed-never-seen-pictures-Western-taken-four-star-general.html

Share this post


Link to post
Share on other sites
A których zdjęć nie ma na Argunners"?
Na dole pod zdjęciami trzeba kliknąć na następną stronę- Part2

Share this post


Link to post
Share on other sites×
×
  • Create New...

Important Information