Skocz do zawartości

Była Strzelnica Garnizonowa Rajsko


Rekomendowane odpowiedzi

W Rajsku koło Oświęcimia a dokładnie w okolicach cmentarza w Rajsku znajduje się opuszczona strzelnica garnizonowa.Nie trudno ją zauważyć ze względu na wysokie wały ,które służyły za kulochwyt choć dziadkowie opowiadali mi że jak była czynna to niekiedy kule przelatywały ze świstem nad cmentarzem.Jakoż iż mam dużo zdjęć z tej strzelnicy a można dodać jedno wybrałem zdjęcie ruin na początku,jest to wysadzony jakiś bunkier czy stanowiska strzeleckie z żelbetonu.No początku strzelnicy przy drodze znajduje się stara stróżówka i chyba była tam szatnia pod podłogą jest jakaś piwnica ale bez schodów nie radzę tam zchodzić.Nie wiem kiedy dokładnie strzelnica powstała ale doszukałem się informacji o byłej strzelnicy SS w Rajsku ale nie mam pewności czy to było tam.Wiem tylko tyle że była użytkowana przez żołnierzy z Oświęcimia.Od znajomego dowiedziałem się o tym że jego dziadek tam strzelał strzelali tam z pepeszy,ak,9x19luger i z tetetki.Na różną odległość.Rowy znajdujące się tam mające połączenie z tymni budynkami w prawym nasypie to służyło do ruchomych celów ale zostało rozmontowane.Będąc kiedyś na tej strzelnicy znalazłem trochę grotów i łuski do tetetki ,9x19 luger oraz ak.Strzelnica to niewątpiliwie obiekt warty zobaczenia choć aktualnie to teren prywatny ja byłem tam jakiś czas temu dość dawno.Jeśli ktoś ma więcej informacji to proszę pisać pod postem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie