Jump to content

Wielkie Show z okazji 50- lecia 8 FOW. Wojsko wybuduje most pontonowy


Recommended Posts

Z centrum miasta będzie można się dostać do portu wojennego. Wszystko za sprawą mostu pontonowego, który powstanie już 2 maja. Most buduje wojsko. Tego dnia na mieszkańców, jak i turystów czeka wiele atrakcji.
29 kwietnia 8 Flotylla Obrony Wybrzeża obchodzić będzie 50- rocznicę powstania. 2 maja odbędzie się dzień otwarty 8 Flotylli Obrony Wybrzeża ze Świnoujścia. Z tej okazji na mieszkańców Świnoujścia czeka nie lada atrakcja, z Wybrzeża Władysława IV będzie można przejść mostem pontonowym do portu wojennego. Port wojenny ma zostać otwarty dla odwiedzających. Zaplanowano m.in. pokaz śmigłowca i wiele innych atrakcji. - W związku z takim, a nie innym położeniem portu, po raz pierwszy w historii naszego miasta Wybrzeże Władysława IV będzie połączone przeprawą pontonową z półwyspem Zieliny- rzecznik prasowy 8 FOW kmdr ppor. Jacek Kwiatkowski.

Z wybrzeża będzie można przejść mostem pontonowym do portu wojennego. Na tą chwilę prowadzone są próby tego przedsięwzięcia.

- Będzie to rodzinna, bardzo fajna impreza. Dla nas jest to doskonały trening- dodaje - rzecznik prasowy 8 FOW kmdr ppor. Jacek Kwiatkowski.

http://www.iswinoujscie.pl/artykuly/36616/
Link to comment
Share on other sites

W związku z takim, a nie innym położeniem portu, po raz pierwszy w historii naszego miasta Wybrzeże Władysława IV będzie połączone przeprawą pontonową z półwyspem Zieliny".

To fakt ale Kriegsmarine 45 roku łączyło już mostem pontonowym wyspy Mielino i Uznam, most został błyskawicznie rozłożony a po jego uszkodzeniu przez jeden z wychodzących na Bałtyku-bootów, równie błyskawicznie naprawiony rzekomo w kilka godzin.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information