Jump to content

Harcerze z Legnicy nakręcili film o powstaniu warszawskim


Recommended Posts

Harcerze z zastępu Poczta Harcerska Azymut 95 ZHP nakręcili film o powstaniu warszawskim. Ich produkcja trwa 42 minuty i nosi tytuł Gotowy z Nami Staniesz".

- Projekt powstał jako wynik przemyśleń, w jaki nietypowy sposób moglibyśmy uczcić 70. rocznicę powstania warszawskiego - mówi drużynowy Jerzy Janicki, reżyser filmu. - Założenie od początku było takie, że wszystko robią same dzieciaki. Jestem jedynym dorosłym w projekcie. Harcerze z Legnicy sami napisali scenariusz, wcześniej zapoznali się z realiami Warszawy z roku 1944 po to, żeby wiernie odtworzyć miasto w filmie. Zanim stanęli przed kamerą, przeszli szkolenie aktorskie, a także strzeleckie. Bowiem w filmie strzelali z prawdziwej, historycznej broni.

Aktorstwo to nie wszystko. Młodzi legniczanie sami też swój film zmontowali. - Znaleźli również powstańca i poprosili go o udział w filmie - mówi Janicki. - Dziadka głównej bohaterki i samego siebie zagrał pan Zbigniew Grochowski. Gdy narodził się pomysł filmu, miała go tworzyć kilkunastoosobowa grupa. Ale z czasem w produkcję włączyli się też ich rodzice - do zagrania dorosłych. W sumie zaangażowało się ponad 130 osób. - Od pierwszych przymiarek, kompletowania strojów i pisania scenariusza, do końcowego montażu upłynął ponad rok - mówi Jerzy Janicki. - Z pierwotnego założenia, że realizacją zajmie się kilkanaście osób, nic nie zostało. Film Gotowy z Nami Staniesz" będzie pokazany na wielkim ekranie. Można go zobaczyć w środę, 15 kwietnia, w Kinie Helios Magnolia Park we Wrocławiu o godzinie 9. Wstęp na pokaz jest bezpłatny.

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/3821629,harcerze-z-legnicy-nakrecili-film-o-powstaniu-warszawskim-zobacz,id,t.html
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information