Skocz do zawartości

Krzyż Wlkp


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. poszukuje ludzi, informacji, czegokolwiek na temat okolic Krzyża Wielkopolskiego począwszy od wsi Drawsko i niezbadanego przeze mnie przejscia pod rzeką noteć. z Zaciągniętych informacji, opowiadań mieszkańców krzyża i Drawska znajdowało się gdzieś koło mostu. Niestety przebudowa i czas zatarło wejście. podążając dalej w kierunku wsi Drawiny zasypany teren bunkrami. Jeden nie naruszony lecz wejście celowo zasypane typu TOBRUK. W pozostałych raczej gruzowiska. Odbijając w kierunku jeziora Kosin około 100 metrów od brzegu ruiny bunkra którego raczej na mapach nie ma... i tu ciekawa historia. Jezioro Łubowo jest połączone strumieniem z jeziorem Kosin. około 20m od przebudowanego maximum 3 lata temu mostku znajdują się fundamenty zabudowań. Jako 16latek byłem tam pod namiotami z rodziną i.... przez okres 5 lat rok w rok pojawiała się tam grupa poszukiwaczy z wykrywaczami ale nie takimi jakie można zakupić na aukcjach. posiadali georadary i konkretne zasilane z agregatów sprzęty. Byli to niemcy. Jak twierdzili pochodzą z tych terenów i szukają pamiątek które skrywa ziemia. Nie było by w tym nic ciekawego gdyby nie fakt iż jeden z obcokrajowców zawyżał średnią wieku. Dziadek któremu bym dał ze 100lat. To on wskazywał konkretne miejscagdzie mają szukać. nigdzie nie kopali, nie ryli nic nie naruszyli. przeszukiwali tylko teren 100metrów kwadratowych. W bardzo migowej rozmowie z nimi przedstawili informacje które dały do myślenia. Jedyne co udało mi się tam znaleźć to moneta z 1901r Jedna marka. Czy ktoś ma może jakiekolwiek informacje na temat wymienionych przeze mnie miejsc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie