Skocz do zawartości

Zapomniane odkrycie sprzed lat - Klimczyce


Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa od wielu lat nie daje mi spokoju. Myślałem już o tym wiele razy.

Sprawą tą jest stary tajemniczy tunel, o którym opowiadali mi - jeszcze gdy byłem dzieckiem - moja mama oraz wujek. Oni to w dzieciństwie rok w rok jeździli na wakacje do rodziny, do Klimczyc (tam gdzie spadła rakieta V2). Wiadomo, jak to dzieci - muszą poznać w najdrobniejszych szczegółach całą okolicę.
Pewnych wakacji, natrafili na zakopane w ziemi masywne drzwi. Po ich sforsowaniu okazało się, że kryje się za nimi tunel. Niestety bardzo podmokły i nikt nie odważył się go zwiedzić z uwagi na wysokie ryzyko zawalenia.
W tamtych czasach nie było możliwości technicznych na eksplorację takiego obiektu. Jednak sprowadzono tam lokalnego znawcę", który stwierdził, że może to być duże znalezisko - nawet z czasów tatarskich. Tunel znajduje się może z 200 m od rzeki Bug i istniało podejrzenie, że biegnie on właśnie pod rzeką. Sprawa była chyba nawet opisana (lub miała być) w Głosie Siemiatycz.
Z uwagi na niebezpieczeństwo tunel został z powrotem zasypany i zapomniany.

Minęło już od tamtych czasów kilkadziesiąt lat. Mama i wujek są już starszymi ludźmi. Niemniej jednak gdy ostatnio pytałem wujka o tunel - stwierdził, że bez trudu byłby w stanie wskazać jego lokalizację.

W dzisiejszych czasach zbadanie tunelu bez stwarzania ryzyka dla ludzi, jest dużo łatwiejsze. Kto wie co może kryć takie znalezisko...

Kompletnie nie znam się na takich rzeczach, jednak jest coś pociągającego w odkrywaniu. Jakby ktoś tu był chętny, zorganizowany, wyposażony w odpowiedni sprzęt - proszę o kontakt. Podejrzewam, że wejście do tunelu byłoby niemożliwe, ale coś jeżdżącego z kamerką - brzmi kusząco, czyż nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie