Jump to content

Najnowsza książka Major Hubal - historia prawdziwa"


Czesiu

Recommended Posts

Czy ktoś już czytał? Jakieś opinie komentarze? Znalazłem fragment książki dostępny dla każdego http://www.majorhubal.pl/pliki/Major_Hubal_Historia_prawdziwa_fragment.pdf
Link to comment
Share on other sites

Cytat z książki. To w końcu rozwiązał oddział czy nie?

 treści dzienników wynika m.in. to, iż zapis stopnia pułkownik w cudzysłowie zdradza, że nie miano do końca pewności, kim właściwie jest osoba, która podaje się za „komendanta tajnej organizacji wojskowej na okręg łódzki”. Nie ulega jednak wątpliwości fakt, że Hubal potraktował rozkaz poważnie i dał wolną rękę wszystkim żołnierzom.
Potwierdza to dokument podpisany ręką Hubala, którego kopia znajduje się w zbiorach Archiwum Akt Nowych wWarszawie40 .Wrozkazie z dnia 14 marca 1 40 r. czytamy:
OddziałWydzielony Mjra Hubala
Mp. 14. .1 40 r.
Rozkaz dzienny l 0.
Pkt. I. Rozwiązanie
Oddziału.
Wmyśl zarządzeń wydanych mi wczoraj – jakoby będących intencją – naszego Rządu Rzplitej we Francji, mam mój Oddział rozwiązać. Ponieważ sam rozkazu tego nie wykonam, pozostawiam w/wym. Rozkaz oficerom i szeregowym do przedyskutowania i postąpienia tak, jak uważają za stosowne.
Wszystkich zgłaszających zamiar odejścia z Oddziału postanawiam zwolnić, natomiast żołnierzy, którzy w dalszym ciągu chcą moją żołnierską dolę dzielić zatrzymuję przy sobie stwarzając kadrę Oddziału, który w swoim czasie
będzie mógł jawnie występować w obronie naszej Ojczyzny. Odchodzącym z Oddziału składam żołnierskie życzenia dalszej owocnej pracy i w Imieniu służby dziękuję za dotychczasową współpracę.
D-ca oddziałuWydz.
/-/ Hubal Mjr."
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information