Skocz do zawartości

10,5cm leFH 16 auf Fgst Gw Mk VI(e)


Rafi200

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Szukam informacji o tej samobieżnej artylerii, a jako że nie ma zbyt wiele danych, zwracam się do Państwa z pomocą.
(1) Historia tego pojazdu: Tu jest najwięcej sprzeczności. Nawet w ilości zdobytych a następnie przerobionych pojazdów Mk.VI. Inna sprawa to kiedy zostały przezbrojone. Niektóre strony mówią o 1942 r. lecz są zdjęcia z roku 1940-1941, gdzie już służą na froncie. Kolejna frustrująca mnie sprawa to gdzie i dokładnie do kiedy na nich walczono. Są też pogłoski o przetransportowaniu kilku sztuk na front wschodni. Mogli by Państwo to sprostować?
(2) Uzbrojenie: Bardzo mało znalazłem informacji na temat 10,5 cm leFH 16. Chodzi mi głównie o rodzaj pocisków jakie były używane. Czy można prosić o szkice/zdjęcia wraz z parametrami? Ile pocisków mieściło się w tym pojeździe? Ze zdjęć wyniki że 31 (15 za działem i po 8 przy nadbudówkach) lecz czy to prawda? Nie mogłem też znaleźć wychył działa na boki po zamontowaniu go. Jaki był używany celownik?
(3) Napęd: Do przezbrojenia użyto Mk.VIb, w których używano silnik ESTB/A lub ESTB/B. No i właśnie.. Czy wiadomo, który z nich posiadały artylerie? Czy ktoś posiada dokładniejsze dane silników? Jaka też była używana skrzynia biegów w tych pojazdach?
(4) Łączność: Gdzieś widziałem, ale już nie znalazłem.. Jaka radiostacja była instalowana na tych pojazdach?
Wiem, że bardzo dużo pewnie trudnych pytań, ale bardzo proszę o pomoc.
Z góry dziękuję!
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie